reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Orange Slovensko wezwał konkurentów do wyłączenia 10 czeskich stacji

dodano: 2023-08-04 13:22
autor: RO | źródło: Żive.sk

Orange Slovensko Orange tV novinky 360px.jpg Niektórych operatorów telekomunikacyjnych na Słowacji zaskoczył list polecony od konkurencyjnego Orange Slovensko, w którym wzywa do niezwłocznego wyłączenia 10 popularnych stacji telewizyjnych z Czech. Takiej decyzji nikt na rynku się nie spodziewał. Słowacki Orange podejmuje odwrotne kroki niż pozostali gracze, którzy starają się utrzymać w ofercie czeskie kanały.

Orange TV
Orange Slovensko Orange tV novinky 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Orange w swojej apelacji domaga się zaprzestania emisji popularnych kanałów z rodziny Prima, a także Telewizji Czeskiej. W sumie 10 kanałów, ale wśród nich nie ma stacji ČT1 i ČT2.

Operator twierdzi, że konkurenci stosują „nieuczciwą konkurencję", oferując czeskie kanały słowackim abonentom.
 

Dystrybucja/retransmisja czeskich stacji telewizyjnych odbywa się bez zgody właścicieli praw do transmisji tych programów, więc spółka narusza wyłączne prawa właścicieli praw autorskich do transmisji czeskich kanałów, dokonując w ten sposób nielegalnego działania w postaci nieuczciwej konkurencji

- pisze Orange Slovensko w swoim liście do innych operatorów.


Orange zarzuca pozostałym graczom na rynku, że udostępniając czeskie stacje "naruszają dobre obyczaje konkurencji". Twierdzi, że jest to również niezgodne z prawem, ponieważ nie mają pozwolenia na ich rozpowszechnianie. Ponadto Orange oskarża inne firmy telekomunikacyjne o stosowanie "nieuzasadnionej przewagi konkurencyjnej" nad operatorami, którzy nie oferują czeskiej telewizji.

Orange jest jednym z nich.
Portal Živé.sk zauważa, że Orange usunął czeskie kanały tylko z oferty IPTV i nadal je oferuje w ramach swojej telewizji internetowej, a także za pośrednictwem usługi satelitarnej sprzedawanej przez Skylink. Utrzymał kanały dla dotychczasowych klientów, a od nowych wymaga ustnego potwierdzenia, że będą oglądać kanały w Czechach.

Mimo to Orange był jedynym operatorem, który ograniczył dostęp do czeskiej telewizji - pozostali nadal ją mają. Według niego, stawia to firmę w niekorzystnej sytuacji konkurencyjnej.

Źródło: aktuality.sk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

289 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...