reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Lokalne stacje na Freeview do 2034

dodano: 2023-08-06 10:10
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

telewizja naziemna antena DVB-T Lokalne stacje telewizyjne w Wielkiej Brytanii pozostaną na platformie naziemnej telewizji Freeview do 2034 roku, ale z zastrzeżeniem przeglądu przyszłych planów ich nadawców na podstawie propozycji opublikowanej przez Departament Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu (DCMS).

Freeview


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Regulator medialny Ofcom odnowi licencję dla wszystkich 34 lokalnych stacji telewizyjnych, ale z kontrolą ich przyszłych planów ws. zaspokajania potrzeb lokalnych odbiorców, które obecnie wygasają w 2025 roku.

Lokalne kanały utworzone w 2013 r. docierają do 15 mln ludzi i zwykle zajmują k. nr 7 lub 8 naziemnej telewizji cyfrowej Freeview. Ich nadawcy są zobowiązani do wyświetlania każdego dnia określonej liczby godzin treści lokalnych. Wiele z tych stacji stało się zaufanym źródłem informacji z regionu i treści skupiających się na mniejszych obszarach geograficznych.

Jednak większość lokalnych stacji jest w rękach dwóch kanałów.
Większość czasu antenowego wypełniają teledyski i klasyczne seriale rozrywkowe, pokazywane również w krajowej wersji That’s TV.

Dawne lokalne stacje "Made In..." są obecnie częścią Montgomery Media. Teraz przez większą część dnia nadają TalkTV.

Niewielka liczba niezależnych projektów, takich jak Notts TV w Nottingham i KMTV w hrabstwie Kent, wspiera również lokalne dziennikarstwo poprzez szkolenia w zakresie produkcji, reportaży i ról technicznych, które umożliwiają studentom zdobycie praktycznego doświadczenia.

Jednocześnie lokalny multipleks telewizji Freeview ma uzyskać przedłużenie koncesji do 2034 roku.
Multipleks nadaje jedną stację lokalną wraz z niewielkim pakietem kanałów komercyjnych (m.in. GREAT! tv i Reality Xtra). Jednak i ten multipleks będzie podlegał specjalnej klauzuli "zarządzania widmem częstotliwości", jaką nałożono na multipleksy krajowe. To dlatego, że wciąż trwają międzynarodowe negocjacje dotyczące przyszłego wykorzystania częstotliwości Freeview po 2030 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...