reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Włoski Rai przejdzie na DVB-T2 do stycznia 2024 r.

dodano: 2023-08-07 17:40 | aktualizacja: 2023-08-07 20:46
autor: RO | źródło: minister Adolfo Urso

rai italia di tutto 360px Włoski nadawca publiczny Rai dąży do przejścia na DVB-T2 z co najmniej 1 multipleksem do stycznia 2024 roku. Minister Adolfo Urso poinformował o oficjalnej dacie wyłączenia niektórych kanałów Rai, ale dla wszystkich innych może to zająć dużo czasu. Czy we Włoszech w końcu nastanie nowa era naziemnej telewizji cyfrowej?

RAI/satkurier.pl
Rai 2024 logo 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Standard DVB-T2 miał być wspólnym standardem transmisji dla wszystkich włoskich stacji telewizyjnych. Miało to nastąpić w styczniu 2023 roku.

W rzeczywistości nadal nie ma kanałów nadawanych w HEVC Main-10 z wyjątkiem kanałów testowych. Teraz minister rozwoju gospodarczego Adolfo Urso poinformował o nowej dacie.

Rai ma zobowiązać się do rozpowszechniania krajowego MUX w standardzie DVB-T2 do 10 stycznia 2024 roku oraz przygotowania do migracji pozostałych multipleksów z kanałami Rai zgodnie z planem Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego.

Które kanały Rai przełączą się na DVB-T2?
O tym oficjalnie nie wiadomo, ale bardzo możliwa jest wersja przesunięcia mniej oglądanych stacji Rai do jednego multipleksu. Włoska spółka publiczna posiada 2 MUX-y krajowe i 1 regionalny.

L’Aeranti-Corallo, stowarzyszenie reprezentujące około 800 lokalnych nadawców radiowo--telewizyjnych, które wielokrotnie prosiło o odblokowanie mapy drogowej w kierunku DVB-T2, wyraża zadowolenie, ale zwraca uwagę, że może to być kolejne odroczenie. Koordynator Marco Rossignoli jest zdania, że rozpoczęcie migracji na DVB-T2 przyśpieszy sprzedaż telewizorów i dekoderów do odbioru nowej technologii.

Najnowszy raport Auditel z kwietnia 2023 roku wskazuje, że we Włoszech jest 6 milionów rodzin bez telewizora kompatybilnego z DVB-T2.

Źródło: punto-informatico.it  everyeye.it  libero.it

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

699 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...