WTA w Montrealu: Iga Świątek - Karolina Muchova

dodano: 2023-08-10 10:22
autor: Janusz Sulisz | źródło: Polsat Sport/TVP Sport/satkurier.pl

Iga Świątek canal sport tenis WTA Montreal 2023 360px Iga Świątek wygrała z Karoliną Pliskovą, a na jej drodze stanie kolejna Karolina... ale Muchova. To będzie mecz 1/8 finału turnieju WTA w Montrealu. i jednocześnie rewanż za finał Rolanda Garrosa. Kiedy jest mecz Iga Świątek - Karolina Muchova? Transmisja w CANAL+ Sport i CANAL+ online.

CANAL+/satkurier.pl
Iga Świątek canal sport tenis WTA Montreal 2023 760px

Iga Świątek ma za sobą spotkanie Karoliną Pliskovą, które zakończyło się w dwóch setach.
Był to pierwszy w karierze występ liderki światowego rankingu w Montrealu, gdyż ten turniej jest rozgrywany na zmianę w tym mieście oraz Toronto i tak się układało, że do stanu Quebec wcześniej nie miała okazji zawitać.

W tym sezonie 22-letnia zawodniczka wygrała już cztery imprezy, w tym wielkoszlemowy French Open w Paryżu, ale nie ma jeszcze na koncie triumfu w imprezie rangi WTA 1000.

Karolina Muchova ma na koncie już 2 mecze w Montrealu i oba wygrane bez straty seta. Zaczęła od pokonania Anastasiją Potapowej, by następnie wygrała z Soraną Cirsteą.

Będzie to już 4. spotkanie obu tenisistek.

Jak na razie Muchova prowadzi 2:1, tyle że najważniejsze starcie to wygrana Polki. W czerwcu tego roku Świątek pokonała Czeszkę w finale Rolanda Garrosa (6:2, 5:7, 6:4).