reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Tylko nie piątek!” - sitcom dla młodzieży jesienią w Alfa TVP

dodano: 2023-08-10 10:56
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: TVP

Alfa TVP Rozpoczęły się zdjęcia do nowego serialu komediowego dla młodzieży „Tylko nie piątek!” w reżyserii Tomasza Szafrańskiego. To pierwszy autorski sitcom wyprodukowany przez TVP ABC. Premiera 6 października w Alfa TVP.

„Tylko nie piątek!”, fot. HOODKEVITZ
Tylko nie piątek TVP ABC, fot. HOODKEVITZ


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- „Tylko nie piątek!” ma być sitcomem dla młodzieży i o młodzieży, opartym na wyrazistych bohaterach, gdzie humor łączy się ze wzruszeniem. Wszystkie przygody naszych bohaterów ich wzbogacają i czegoś uczą - a dla widza stanowią wartość tak rozrywkową, jak i edukacyjną, dając mu subtelnie podany morał oraz poczucie, że każdy dzień to nowa szansa i nowa okazja do uśmiechu - tak o serialu mówi jego reżyser Tomasz Szafrański.

Akcja sitcomu rozgrywa się w bistro „Rock’n’Roll Edek”. Jej właścicielem jest Edmund - energiczny i bujający w obłokach prawie pięćdziesięciolatek. W każdy weekend angażuje do pracy swojego syna, wielkiego pechowca, Antka. Ten z największą odrazą sprawuje funkcje kelnera, sprzątacza, barmana i każdą inną, jaka się nadarzy. Antek musi też przeciwdziałać nieobliczalnym pomysłom taty, który za wszelką cenę stara się, by „Rock’n’Roll Edek” była najczęściej odwiedzanym przez gości lokalem w mieście. Z pomocą przybywają przyjaciele Antka - marzycielka Hanka i przemądrzały Kazik. Niestety, najczęściej powodują dodatkowe problemy. Sytuację pogarsza przebiegła Wiki, której celem jest przejęcie bistro. Do tego wszystkiego jest jeszcze kapryśna Sandra, w której Antek jest beznadziejnie zakochany.

Jak się okazuje, dla głównego bohatera, zbliżający się piątek jest istnym końcem świata (stąd tytuł serialu), a dla widzów pełną humoru i niespodzianek przygodą bo w „Rock’n’Roll Edek” nic nie jest niemożliwe…

Bohaterowie serialu:

Antek (Michał Pietruś), nieporadny, wyjątkowo pechowy lecz dobroduszny nastolatek. Mimo niechęci, co weekend wspiera ojca w prowadzeniu lokalu.

Edmund (Jakub Kamieński) to szalony właściciel „Rock’n’Roll Edek”. Ma ambicje, aby uczynić ze swojego lokalu najlepszą miejscówkę na gastronomicznej mapie Warszawy. Ojciec Antka.

Kazik (Jakub Gąsior) - przystojniak i urodzony optymista, któremu wszystko się udaje. Nieco egoistyczny, myślący głównie o sobie. Przyjaciel Antka, choć jest jego całkowitym przeciwieństwem.

Hanka (Maria Rogala) - wieczna marzycielka. Swoją poczciwością i dobrocią chce zmieniać świat na lepszy. Potajemnie kocha się w Antku, choć na tym polu nie widzi dla siebie szans.

Sandra (Gabriela Chojecka) to kapryśna, ale zjawiskowa kelnerka, która marzy o światowej karierze piosenkarki, aktorki, influencerki, celebrytki. Jednak na razie pracuje w „Rock’n’Roll Edek”. Antek potajemnie się w niej kocha, choć wie, że nie ma u niej szans.

Wiki (Dominika Dąbrowska) jest twardą, bezwzględną i szalenie ambitną siostrzenicą Rudego, właściciela konkurencyjnej klubokawiarni nieopodal. Dziewczyna za wszelką cenę chce przejąć lokal Edmunda.

Oskar (Piotr Janusz) - student fizyki, geniusz i wynalazca. Jego szalone patenty nie wzbudzają szczególnego entuzjazmu u nikogo poza Edmundem, który jako jedyny wierzy, że dzięki wynalazkom Oskara jego biznes odniesie sukces.

„Zmywak” (Mateusz Mirczyński) - niezwykle cierpliwy i pogodny szef kuchni, który dostaje szansę, by z „Rock’nRoll Edek” uczynić kulinarne dzieło życia.

Komisarz Żmija (Tomasz Czaplarski) będący postrachem drobnych złodziejaszków, ale i poważnych przestępców. Często przychodzi do bistro Edmunda, aby się zrelaksować po pracy. Jego zdaniem to najnudniejsza miejscówka w okolicy. Szybko zobaczy, jak bardzo się mylił.

Poza głównymi bohaterami sitcomu pojawią się gościnnie osobistości świata kina i telewizji.

Pomimo rozrywkowej formy serial „Tylko nie piątek!” to opowieść o dojrzewaniu i wartościach, które są ważne dla każdego nastolatka, takich jak: przyjaźń, odpowiedzialność, wsparcie, miłość. Bohaterowie rozwiązują wiele problemów dzięki bliskiej przyjacielskiej relacji opartej na zaufaniu. Często dzięki swojej zaradności i fantazji, wychodzą obronną ręką z prawdziwych katastrof. Ten serial mimo dużej dawki rozrywki zawiera też ponadczasowe walory edukacyjne.

Zdjęcia realizowane są w ATM Studio w Warszawie.

Pierwszy sezon sitcomu liczy 26 odcinków.

Odcinki będą trwać 12-13 minut, planowane są także odcinki specjalne, których czas emisji wydłuży się do 20 minut.

Scenariusz i reżyseria: Tomasz Szafrański

Produkcja: TVP ABC

Premiera serialu 6 października w Alfa TVP.

Emisja w każdy piątek o 20:00.

Serial będzie również dostępny w TVP ABC oraz w serwisie VOD TVP.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...