reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Louis de Funès w stacji CBS Europa

dodano: 2023-08-11 12:24
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International/satkurier.pl

CBS Europa W dniach 11-15 sierpnia br. kanał CBS Europa poleca swoim widzom w ramach pasma „Sierpniówka z CBS Europa” takie produkcje filmowe jak „Okruchy dnia”, „Manchester by the Sea”, „Żandarm z Saint-Tropez”, „Mały pływak”, „Nowicjusz”, „Ojciec chrzestny”, „Hollarsowie”, „Przypadkowy bohater”, „Tatuaż”, „Gamoń”, „Wyspa piratów”, „Ojciec chrzestny II”, „Świadek”, „Zawieszeni na drzewie”, „Wielkie wakacje”, „Tak to się teraz robi”, „Ojciec chrzestny, epilog: Śmierć Michaela Corleone”,  „Narzeczona dla geniusza”, „Wybór”, „Panowie, dbajcie o żony”, „Wielka włóczęga”, „Matylda”, „American Pie”, „Skrzydełko czy nóżka”, „Kapuśniaczek”, „Johnny English Reaktywacja” i „Złap mnie, jeśli potrafisz”.

CBS Europa
CBS Europa kino dobrych emocji


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Sierpniówka z CBS Europa” w CBS Europa:

15 sierpnia wypadają dwa święta - państwowe Wojska Polskiego, natomiast w kościele katolickim Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwane również świętem Matki Bożej Zielnej, gdyż święci się wtedy kwiaty, zioła i kłosy zbóż. W tym dniu obchodzimy także rocznicę bitwy warszawskiej z 1920 roku, określanej też jako Cud nad Wisłą. W dniu sierpniowych świąt oraz podczas poprzedzających je weekendowych dni (11-15 sierpnia br.) kanał CBS Europa przygotował filmową ofertę. W ramach pasma „Sierpniówka z CBS Europa” stacja pokaże takie produkcje filmowe jak „Okruchy dnia”, „Manchester by the Sea”, „Żandarm z Saint-Tropez”, „Mały pływak”, „Nowicjusz”, „Ojciec chrzestny”, „Hollarsowie”, „Przypadkowy bohater”, „Tatuaż”, „Gamoń”, „Wyspa piratów”, „Ojciec chrzestny II”, „Świadek”, „Zawieszeni na drzewie”, „Wielkie wakacje”, „Tak to się teraz robi”, „Ojciec chrzestny, epilog: Śmierć Michaela Corleone”, „Narzeczona dla geniusza”, „Wybór”, „Panowie, dbajcie o żony”, „Wielka włóczęga”, „Matylda”, „American Pie”, „Skrzydełko czy nóżka”, „Kapuśniaczek”, „Johnny English Reaktywacja” i „Złap mnie, jeśli potrafisz” (więcej tutaj).

Wśród propozycji znajdą się także filmy, w których zagrał aktor Louis de Funès. Będą to takie produkcje jak „Żandarm z Saint-Tropez” (emisja w piątek, 11 sierpnia br. o godzinie 17:15), „Mały pływak” (emisja w piątek, 11 sierpnia br. o godzinie 19:10), „Tatuaż” (emisja w sobotę, 12 sierpnia br. o godzinie 17:00), „Gamoń” (emisja w sobotę, 12 sierpnia br. o godzinie 18:50), „Zawieszeni na drzewie” (emisja w niedzielę, 13 sierpnia br. o godzinie 17:20), „Wielkie wakacje” (emisja w niedzielę, 13 sierpnia br. o godzinie 19:10), „Panowie, dbajcie o żony” (emisja w poniedziałek, 14 sierpnia br. o godzinie 16:40), „Wielka włóczęga” (emisja w poniedziałek, 14 sierpnia br. o godzinie 18:35), „Skrzydełko czy nóżka” (emisja we wtorek, 15 sierpnia br. o godzinie 16:55) i „Kapuśniaczek” (emisja we wtorek, 15 sierpnia br. o godzinie 19:00).

Przed maratonem komedii, aby wciągnąć się w klimat oraz poznać głównego bohatera pasma, Louisa de Funèsa, nadawca zachęca do przeczytania ciekawostek na jego temat. Ile wiesz o królu francuskiej komedii? Sprawdź już teraz.

Louis de Funès - ciekawostki na temat aktora:

1. Louis Germain David de Funès de Galarza urodził się 31 lipca 1914 w Courbevoie w zubożałej arystokratycznej hiszpańskiej rodzinie jako trzecie dziecko Carlosa Luisa de Funèsa de Galarza i Leonor Soto Reguera.

2. W przeciwieństwie do kreowanych przez siebie postaci na ekranie, w życiu prywatnym był osobą cichą, spokojną, nieśmiałą, spędzającą większość wolnego czasu w gronie rodziny. Po wielu godzinach pracy na planie filmowym zazwyczaj wybierał zacisze domowe zamiast spotkań towarzyskich.

3. De Funès został wydalony ze szkoły zawodowej w Paryżu za nieodpowiednie zachowanie. Zdecydował się porzucić edukację i imał się wielu dorywczych prac - był dekoratorem wystaw sklepowych, kreślarzem i pomocnikiem księgowego. Próbował nawet zaciągnąć się do armii, jednak nie został przyjęty z powodu swojego wzrostu (164 cm) i wagi (55 kg).

4. Filmy z jego udziałem od wczesnych lat 60. do 80. ubiegłego wieku przyciągnęły do kin, według różnych szacunków, od 160 do ponad 270 milionów widzów.

5. Podczas swojej kariery zagrał łącznie w 143 produkcjach fabularnych.

6. Aktor wyznał, że inspiracją do stworzenia jego słynnej postaci - niezwykle ekspresyjnego, cholerycznego żandarma z przesadną gestykulacją i grymasami - stała się jego własna matka, która była bardzo nerwową osobą o zmiennych nastrojach.

7. Pasjami de Funèsa były m.in. wędkarstwo, słuchanie muzyki w otoczeniu rodziny i praca w ogrodzie. Szczególnie lubił hodować róże w rozarium, z którego był bardzo dumny. Uprawiał także brzoskwinie, gruszki i warzywa. W wolnych chwilach zajmował się także pszczelarstwem, przygotowując miód dla rodziny i przyjaciół.

8. Dużo czasu poświęcał ogrodnictwu, uczęszczał nawet na specjalny kurs w Wersalu dotyczący podcinania krzewów. Wyhodował odmianę róży o pomarańczowych płatkach, którą pośmiertnie nazwano jego imieniem. Kwiat ten cechuje się długą żywotnością i silnym zapachem.

9. Miał ksywkę Fufu - tak zwracali się do niego jego bliscy i przyjaciele.

10. De Funès jest przedstawiony na francuskim znaczku pocztowym wydanym w 1998 roku.
 
Christine Dejoux w filmie „Kapuśniaczek”, foto: AMC Networks International
Christine Dejoux w filmie „Kapuśniaczek”, foto: AMC Networks International
Christine Dejoux i Louis de Funès w filmie „Kapuśniaczek”, foto: Dominique Le Strat
Christine Dejoux i Louis de Funès w filmie „Kapuśniaczek”, foto: Dominique Le Strat
Louis de Funès i Mario David w filmie „Wielkie wakacje”, foto: Jean-Louis Castelli
Louis de Funès i Mario David w filmie „Wielkie wakacje”, foto: Jean-Louis Castelli


„Sierpniówka z CBS Europa” - emisja codziennie (od 11 sierpnia 2023 roku) na kanale CBS Europa.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...