WTA w Montrealu: Iga Świątek - Jessica Pegula

dodano: 2023-08-12 12:03
autor: Jan Borejko | źródło: tvpsport.pl/polsatsport.pl

WTA 1000 Montreal 2023 tenis canal+ sport 360px Iga Świątek wygrała z Danielle Collins (2:1) i  zagra w półfinale turnieju WTA 1000 w Montrealu. Jej rywalką będzie Jessica Pegula.Kiedy mecz Iga Świątek - Jessica Pegula? Transmisja w CANAL+.

CANAL+/satkurier.pl
WTA 1000 Montreal 2023 tenis canal+ sport 760px

Iga Świątek bardzo dobrze zaprezentowała się od pierwszego meczu w tegorocznej edycji rywalizacji w Montrealu. Pierwszą rywalką liderki światowego rankingu była Karolina Pliskova. Czeszka nie dała rady wyżej notowanej rywalce - przegrała pojedynek w dwóch setach.

Następnie po drugiej stronie siatki stanęła Karolina Muchova. Mimo że Świątek bez większych problemów wygrała pierwszego seta, to w drugiej partii szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła czeska tenisistka. Liderka rankingu WTA wygrała natomiast trzecią część meczu i dzięki temu zapewniła sobie awans do ćwierćfinału.

Odpadła mocna rywalka - Aryna Sabalenka poległa w meczu z Samsonovą, a ta wygrała z Belindą Bencic. Zapowiada się półfinałowy mecz Rybakina vs Samsonova.

Kolejną przeciwniczką Igi była Danielle Collins.
Doświadczona Amerykanka również postawiła się urodzonej w 2001 roku zawodniczce. Do rozstrzygnięcia wyniku tego starcia potrzebne były trzy sety. Ostatecznie, po zwycięstwo sięgnęła Świątek, której rywalką w kolejnej rundzie kanadyjskiego turnieju będzie Jessica Pegula.

Pochodząca z USA Jessica Pegula plasuje się obecnie na 3. miejscu w rankingu WTA. Warto zaznaczyć, że 29-latka przebrnęła przez poprzednie etapy imprezy w Montrealu, tracąc w tym czasie zaledwie jednego seta. Na swojej drodze do półfinału pokonała: Julię Putincewą, Jasmine Paolini oraz Coco Gauff.