reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MultiChoice musi opuścić Malawi

dodano: 2023-08-13 11:20
autor: RO | źródło: digitaltveurope.com/telesatellite.com

DStv antena satelitarna Południowoafrykański dostawca telewizji satelitarnej MultiChoice z siedzibą w RPA nie będzie już akceptował nowych subskrypcji na swoją usługę DStv w Malawi. Decyzja nastąpiła po tym, jak spółka zależna MultiChoice Malawi ogłosiła zamiar podniesienia opłat za dostęp do usługi.

MultiChoice - platforma DStv
MultiChoice - platforma DStv


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Lokalny urząd MACRA, który reguluje i monitoruje usługi komunikacyjne w Malawi, zakazał dostosowania cen DStv po tymczasowym nakazie wydanym przez Krajowy Sąd Najwyższy pod koniec lipca.

Ponieważ MultiChoice nie oferuje usługi DStv dla ogółu społeczeństwa, to nie może ustalać ani dostosowywać cen za usługę w kraju. Konsekwencją tej niezgodności jest nawet kara pozbawienia wolności dla personelu firmy w Malawi. Biorąc pod uwagę presję na MultiChoice Malawi i coraz bardziej niekorzystne otoczenie regulacyjne, MultiChoice nie ma innego wyjścia, jak tylko zakończyć usługę DStv.

Klienci, którzy już opłacili abonament, będą honorować swoje umowy do końca bieżącego 30-dniowego cyklu oglądania, ale nie później niż do 10 września.

Tymczasem w 2023 r. MultiChoice podniósł stawki za DStv w niektórych krajach afrykańskich, w tym RPA, Nigerii i Kenii. Mieszkańcy tych krajów bardzo pozytywnie odnieśli się do decyzji malawijskich organów regulacyjnych, licząc też na to, że rządy innych krajów pójdą w tym samym kierunku. Podwyżki są spowodowane rosnącą inflacją i osłabieniem waluty.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

699 zł Więcej...