Hubert Hurkacz i Magda Linette w Cincinnati

dodano: 2023-08-14 20:24 | aktualizacja: 2023-08-15 14:04
autor: Jan Borejko | źródło: TVP Sport

Hubert Hurkacz tenis ATP Toronto 2023 360px Ostatnim razem Hubert Hurkacz odpadł z turnieju ATP w Kanadzie po przegranym meczu z liderem światowego rankingu – Carlosem Alcarazem. Czas na turniej w Cincinnati, który ma przygotować Polaka do US Open. We wtorek zaplanowano mecz Hurkacza z Kokkinakisem, ale wszystko może popsuć pogoda, bo przerwano wiele meczów, w tym deblowy pojedynek Hurkacza w parze z Mate Paviciem z Rinky Hijikatą i Jasonem Kublerem. Mecz przerwano po lekko ponad pół godzinie z powodu opadów przy prowadzeniu Australijczyków 6:5 w 1. secie. Na razie dokończenie deblowego meczu Hurkacza nie znajduje się we wtorkowym planie gier, bo Hubert rozpocznie grę w singlu. Magda Linette zagra w turnieju WTA z Ann Li.

satkurier.pl
Magda Linette WTA Cincinatti canal online 760px

Hubert Hurkacz - Thanasi Kokkinakis to mecz pierwszej rundy turnieju ATP w Cincinnati.

Będzie to trzecie starcie obu tenisistów.
Transmisja meczu Hurkacz - Kokkinakis w kanale Polsat Sport i usłudze Polsat Box Go.

Czwarta runda Australian Open i Wimbledonu, trzecia we French Open, zwycięstwo w halowym turnieju w Marsylii i... brak zwycięstw z tenisistami z czołowej "10" rankingu ATP. Tak prezentują się tegoroczne najważniejsze rezultaty Huberta Hurkacza. Tenisista z Wrocławia dysponuje jednym z najlepszych serwisów na świecie. Tym elementem potrafi sprawić wiele problemów każdemu z rywali. Polak w tym sezonie rozegrał kilka znakomitych spotkań. Świetnie zaprezentował się w pojedynkach m.in. z Novakiem Djokoviciem czy Carlosem Alcarazem. Był bliski sprawienia niespodzianki, jednak za każdym razem brakowało regularności w najważniejszych momentach.

Hurkacz poniósł też kilka bolesnych porażek z niżej notowanymi rywalami.
To sprawia, że 26-latek delikatnie osuwa się w rankingu ATP. Od dłuższego czasu nie zanotował awansu, a za moment może wypaść poza czołową "dwudziestkę". Turniej w Cincinnati będzie doskonałą okazją do poprawienia dotychczasowego bilansu.

Pogoda krzyżuje plany organizatorom turniejów w Cincinnati.
Dlatego z uwagi na opady deszczu organizatorzy byli zmuszeni przenieść dużą część meczów WTA i ATP na kolejny dzień.

Zagrają Magda Linette i Hubert Hurkacza.

Mecz Linette z Ann Li zaplanowano wstępnie na godz. 20:00.
O tej samej godzinie może zagrać Hurkacz z Thanasisem Kokkinakisem, ale pogoda może to zmienić. O godz. 23:00 zaplanowano za to mecz Linette w parze z Perą w... deblu.

Z ciekawszych pojedynków to Danielle Collins ma zagrać z Pawluczenkową (mecz o godz. 21:30) - wygrana zagra w 2. rundzie z Igą Świątek (godzina meczu nie jest jeszcze znana - prawdopodobnie w środę pod koniec dnia). We wtorek Grachewa zagra z Caroline Woźniacki, a Azarenka z Krejcikovą (oba mecze powinny zacząć się o godz. 18:30).

Z gry w Cincinnati wycofali się Andy Murray i Switolina (miała grać z Woźniacki).