reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Wojna i broń we wrześniu w History

dodano: 2023-08-20 20:26
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

History logo marzec 2023 We wrześniu br. dokumentalno-rozrywkowy kanał History poleca swoim widzom takie programy jak „Ranczo kosmitów” (sezon 4.), „Śmiercionośne wynalazki” (sezon 1.) i „Gwiazdy lombardu” (sezon 24.), a w ramach pasma „II wojna światowa: broń i taktyka” takie produkcje jak „II wojna światowa na Pacyfiku”, „Triumf i upadek nazistów”, „Najlepsza broń II wojny światowej” i „II wojna światowa w kolorze”.

History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, we wrześniu br. w telewizji History widzowie kolejny raz odwiedzą „Ranczo kosmitów”. Zobaczą także nowy program „Śmiercionośne wynalazki” (sezon 1.), prezentujący najbardziej diaboliczne przedmioty na świecie. Wrzesień to także rocznica wybuchu II wojny światowej, dlatego w specjalnym paśmie programowym „II wojna światowa: Broń i taktyka” stacja zaprezentujemy produkcje poświęcone tej tematyce, takie jak „II wojna światowa na Pacyfiku”, „Triumf i upadek nazistów”, „Najlepsza broń II wojny światowej” i „II wojna światowa w kolorze”. Pojawią się także „Gwiazdy lombardu” (sezon 24.).

Wrzesień 2023 roku w ofercie kanału History:

„II wojna światowa: Broń i taktyka”:
emisja: od piątku, 1 września br.
W rocznicę wybuchu II wojny światowej kanał History zaprasza na pasmo programowe, które przybliży widzom broń i taktykę, która zdominowała ten konflikt zbrojny. Widzowie dowiedzą się jak wyglądała „II wojna światowa na Pacyfiku”, przeanalizują „Triumf i upadek nazistów”, a program „Najlepsza broń II wojny światowej” przedstawi wynalazki, które ukształtowały obraz działań wojennych i zdecydowały o ich losach.

„II wojna światowa: Broń i taktyka”:
„Najlepsza broń II wojny światowej” („Ultimate WWII Weapons”)
emisja: w piątek, 1 września br. o 20:00

- Zobacz bronie, wynalazki i pojazdy, które ukształtowały obraz II wojny światowej oraz zdecydowały o jej losach - od skromnego Studebakera, po budzącą grozę bombę atomową - zapowiada nadawca. W programie zostały przedstawione w formie listy i są opatrzone komentarzami ekspertów. Jak zapowiada nadawca, zapewnia to możliwość całkowitego zrozumienia największego konfliktu w dziejach, opowiedzianego przy wykorzystaniu historii niebywałych sprzętów, które przechyliły szalę i zmieniły świat.

„II wojna światowa: Broń i taktyka”:
„II wojna światowa w kolorze” („WWII Battles in Color”)
emisja: od soboty, 2 września br. o 20:00

Ważne bitwy II wojny światowej stanowiły o losach biorących w niej udział narodów i zmieniały bieg historii. Począwszy od napaści Niemiec na Polskę, co dało początek wojnie w Europie, aż po masowe naloty aliantów na Berlin, które zwiastowały jej koniec - program prezentuje materiały filmowe przedstawiające kluczowe bitwy tamtych czasów w dotychczas niespotykanej wersji, kolorowej. Realistyczne obrazy z pierwszej linii frontu przenoszą widzów w sam środek akcji, a osobiste wspomnienia i relacje osób po obu stronach konfliktu nadają temu sześcioodcinkowemu serialowi wyjątkowy charakter (więcej tutaj).

„Ranczo kosmitów” 4 („Curse of Skinwalker Ranch” 4)
emisja: w środy (od 6 września br.) o 21:00

Serial powstały dzięki okazji, jaką był uzyskany przez History nieograniczony dostęp do Skinwalker Ranch w stanie Utah - terenów słynących z wyjątkowej aktywności paranormalnej i licznych obserwacji Unidentified Flying Object (UFO). Widzowie zobaczą nigdy wcześniej nieprezentowane nagrania pokazujące rancho i to, co się na nim znajduje. Będą też świadkami prac badawczych prowadzonych na jego ponad 200-hektarowym obszarze zmierzających do rozwiązania zagadki tego miejsca. Naukowcy i eksperci wykorzystają najnowsze zdobycze techniki - od laserów i georadarów począwszy, przez drony przekazujące obraz termograficzny aż po rakiety. W dążeniu do poznania prawdy ekipa podejmie niejedno ryzyko, ale też dokona szokujących odkryć. W latach 50. XX wieku Skinwalker Ranch i teren je okalający zyskały nazwę Alei UFO, a liczne dziwne zdarzenia i nietypowa aktywność zaobserwowana w okolicy przykuła uwagę mediów na całym świecie. Od tamtej pory obszar ten był sprawdzany i poddawany analizom, również w ramach tajnych operacji rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki. W roku 1996 rancho kupił miliarder i pasjonat UFO, Robert Bigelow, który prowadził na nim własne eksperymenty badawcze. Trzy lata temu sprzedał nieruchomość tajemniczemu nabywcy, który chce pozostać anonimowy. W najnowszych odcinkach zespół badawczy wykona m.in. nocny eksperyment świetlny z udziałem 200 dronów, który może przynieść zaskakujące informacje na temat tajemniczej Mesy (więcej tutaj).

„II wojna światowa: Broń i taktyka”:
„II wojna światowa na Pacyfiku” („WWII in the Pacific”)
emisja: od piątku, 8 września br. o 20:00

Ten trzyodcinkowy serial opowiada historię II wojny światowej na Pacyfiku. Walki morskie były przykładem wojny nowoczesnej, w której główną rolę odgrywały lotniskowce. Bitwy toczono przy użyciu myśliwców i bombowców, które szybowały wiele kilometrów od swoich pływających lądowisk. Z kolei walki na lądzie odbywały się z wykorzystaniem nadzwyczaj wyszukanych form desantu morskiego. Ostatecznie jednak wojna ta została zakończona za sprawą broni nuklearnej.

„Śmiercionośne wynalazki” („Dark Marvels: Killing Machines”)
emisja: we wtorki (od 12 września br.) o 22:00

Ludzka zdolność do okrucieństwa i niegodziwości nie zna granic. Tak było od początków cywilizacji, aż do dziś. „Śmiercionośne wynalazki” to seria dokumentalna, która skupia się na historii oraz technologicznych tajemnicach najbardziej diabolicznych wynalazków świata. Od wymyślnych narzędzi tortur i sposobów zadawania śmierci, aż po przerażającą broń wojenną, nikczemne narzędzia szpiegowskie oraz gry, w których celem jest zabijanie - to tylko niektóre z tematów historii innowacji, mających początek w najmroczniejszych zakątkach szalonych umysłów. Za pomocą wywiadów z ekspertami, rekonstrukcji, archiwalnych nagrań i grafiki 3D, twórcy przedstawią opowieści na temat piekielnych technologii, ich twórców, a także postaci historycznych, które padły ofiarami ich morderczej siły. - Będzie to emocjonujące sondowanie diabelskiej nowatorskości, za sprawą którego przekonasz się, że najmroczniejszym z wszystkich cudów jest ludzka wyobraźnia - zapowiada nadawca.

„Gwiazdy lombardu” 24 („Pawn Stars” 24)
emisja: w niedziele (od 24 września br.)

Czy Rick Harrison i jego współpracownicy z kultowego lombardu Gold & Silver w Las Vegas odróżnią prawdziwe skarby od zręcznych podróbek? Jak zapowiada nadawca, w programie, oprócz odkrywania najcenniejszych skarbów Ameryki, nie zabraknie humorystycznych sporów i rodzinnej rywalizacji, z jakich znany jest klan Harrisonów (więcej tutaj).
 
Kandus Linde w programie „Ranczo kosmitów”, foto: Jason Shook
Kandus Linde w programie „Ranczo kosmitów”, foto: Jason Shook
Kandus Linde i Tom Lewis w programie „Ranczo kosmitów”, foto: Jason Shook
Kandus Linde i Tom Lewis w programie „Ranczo kosmitów”, foto: Jason Shook
Larissa Tracy w programie „Śmiercionośne wynalazki”, foto: A+E Networks
Larissa Tracy w programie „Śmiercionośne wynalazki”, foto: A+E Networks
Richard Harrison, Rick Harrison, Corey Harrison i Austin Russell w programie „Gwiazdy lombardu”, foto: A+E Networks
Richard Harrison, Rick Harrison, Corey Harrison i Austin Russell w programie „Gwiazdy lombardu”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...