reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Platforma M7 z satelity tylko do końca 2023

dodano: 2023-08-21 17:54
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

Niemcy Niemiecki dostawca usług telewizyjnych M7 Deutschland ma prowadzić transmisję z satelity Eutelsat 9B (9°E) tylko do końca 2023 roku. Operatorzy sieci kablowych, którzy korzystają z pakietu M7, często określanego do dziś jako "Kabelkiosk", muszą podjąć działania już teraz.

m7deutschland.de
M7 Deutschland, M7 Group - targi ANGA COM 2022


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oferty dystrybuowane przez Eutelsat 9B (9°E) mają zniknąć do końca bieżącego roku kalendarzowego. Operatorzy muszą wybrać inną metodę dosyłu, np. przez światłowód firmy M7. Do migracji jest konieczny nowy sprzęt, który będzie potrzebny do skonfigurowania nowej technologii w stacji czołowej.

Jeżeli M7 zdecyduje się dotrzymać swoich planów, to operatorzy stracą dostęp do transmisji kanałów od 2024 roku, a ich odbiorcy zostaną pozbawieni dostępu do telewizji. Alternatywne rozwiązania w postaci gotowych pakietów do retransmisji oferują m.in. M7, HD+ czy Ocilion.

Oczywiście operator sieci kablowej nie musi zawierać żadnych umów z innymi dostawcami i może wybrać ogólnodostępne transmisje FTA prowadzone przez satelity Astra 19,2°E. Nie ma potrzeby wymiany sprzętu odbiorczego w stacji czołowej, ale skorzystanie z tych dosyłu wymaga nieco większego wysiłku. Dostawcy, tacy jak M7 czy Ocilion, dostarczają gotową paczkę kanałów, która jest przetwarzana ze strumienia IP do oferty DVB-C.

M7 Deutschland obsługuje ponad 160 operatorów w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Liechtensteinie i Luksemburgu. Część z nich nadal korzysta z technologii satelitarnej, ale wielu już przeszło na łącza światłowodowe lub jest w fazie przejściowej. Rezygnacja z satelity jest podyktowana zmieniającymi się potrzebami klientów, wśród których jest zapewnianie usług SVoD.

Niemiecki dostawca M7 posiada 9 transponderów na satelicie Eutelsat 9B (9°E) w standardzie DVB-S2.
Jego transmisje są zaszyfrowane w systemach Conax i VideoGuard, choć niektóre kanały działają też FTA (BBC News, Nickelodeon/Comedy Central, VOXup).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DX - przekazy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...