reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TG4 rozszerza ofertę niekodowaną w Irlandii

dodano: 2023-09-03 12:12
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

Cúla4 Kiedy w Wielkiej Brytanii trwa zamykanie kanałów linearnych dla dzieci, to w sąsiedniej Irlandii powstają nowe. 7 września 2023 r. nadawca TG4 uruchomi bezpłatną stację Cúla4 na platformie satelitarnej Sky i naziemnej Saorview. Jednocześnie wzbogaci bezpłatną ofertę o TG4+1.

tg4.ie
Cula4


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Cúla4 HD dla widzów satelitarnych Sky w Republice Irlandii zostanie uruchomiony na k. 624 w czwartek, 7 września 2023. Z kolei w Irlandii Północnej będzie nadawać na k. 627. Transmisja będzie prowadzona w HD przez satelitę Astra 28,2°E.

Pierwsze pogłoski o uruchomieniu Cula4 pojawiły się w 2021 roku, kiedy menedżerka Karina Feirtéar przedstawiła wizję nadawcy, zakładającą stworzenie na ekranie telewizyjnym aktywnej i tętniącej życiem przestrzeni dla młodych, przestrzeni bezpiecznej, ale i kreatywnej, zabawnej i przede wszystkim ważnej dla dzieci.

Cúla4 będzie ogólnodostępnym kanałem dla dzieci, który rozpoczął działalność jako blok programów dziecięcych w macierzystej stacji TG4. Przez cały dzień będzie oferować rozrywkę i edukację, a programy będą nadawane z dubbingiem lub napisami w języku irlandzkim. Cúla4 będzie drugim kanałem dla młodszych odbiorców obok istniejącego już RTÉjr. Jego debiut następuje w momencie, kiedy brytyjscy nadawcy przeglądają ofertę swoich linearnych kanałów dla dzieci, likwidując niektóre z nich - kilka dni temu ITV zamknął CITV, przenosząc widzów do usługi streamingowej ITVX Kids.

TG4+1 pozwoli widzom nadrobić zaległości w oglądaniu programów TG4 o godzinę później.

Widzowie z Wielkiej Brytanii nie będą mogli uzyskać dostępu do Cula4 HD, ponieważ irlandzcy nadawcy nie mają pozwolenia na dystrybucję programów poza Irlandią.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

699 zł Więcej...