reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Eutelsat dołącza do funduszu Spacetech firmy Karista

dodano: 2023-09-05 13:27
autor: Jan Borejko | źródło: Eutelsat

Karista Spacetech Eutelsat logo 360px Karista i Eutelsat Communications ogłosiły zawarcie nowego strategicznego partnerstwa, dzięki któremu Eutelsat stanie się nowym klientem funduszu Spacetech należącego do firmy venture capital (VC). Dla Eutelsat nowe partnerstwo konsoliduje istniejące bliskie powiązania ze start-upami z branży i odgrywa kluczową rolę w rozwoju tętniącego życiem ekosystemu kosmicznego, wyposażonego w najnowsze technologie kosmiczne we Francji i całej Europie.

Karista.cv
Karista Spacetech Eutelsat logo 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od września 2021 r. fundusz Spacetech firmy Karista wspiera młode francuskie i europejskie firmy zaangażowane w rewolucję Spacetech inwestycjami zalążkowymi/serii A o wartości od 1 mln do 5 mln euro.

Preferowanym celem Karisty są start-upy o wysokim potencjale, zajmujące się projektowaniem nowej infrastruktury naziemnej i orbitalnej oraz wykorzystywaniem rosnącej ilości dostępnych danych do tworzenia innowacyjnych, transformacyjnych rozwiązań dla różnych sektorów gospodarki i branż. Zespół oddanych inwestorów Karisty wspiera wpływowe przedsiębiorstwa we wszystkich obszarach gospodarki, ze szczególnym naciskiem na suwerenność i zrównoważony rozwój (ubezpieczenia, finanse, rolnictwo, energia, transport, środowisko, telekomunikacja, bezpieczeństwo itp.).

W ciągu zaledwie 2 lat Karista aktywnie uruchomiła fundusz, inwestując w siedem spółek Spacetech:
  • Miratlas (maj 2022): Oferuje unikalne rozwiązania zapewniające ciągłe i bezpieczne połączenia optyczne pomiędzy Ziemią a Kosmosem.
  • Leanspace (czerwiec 2022 r.): Segment naziemny „platforma jako usługa” do digitalizacji cyklu życia misji kosmicznych za pośrednictwem chmury.
  • Cysec (październik 2022): dostawca poufnych rozwiązań informatycznych do zabezpieczania aplikacji zawierających bardzo wrażliwe dane w obszarach takich jak przestrzeń kosmiczna, infrastruktura krytyczna, aplikacje brzegowe, opieka zdrowotna i obrona.
  • Heex Technologies (listopad 2022): Platforma do zarządzania danymi w systemach wbudowanych w czasie rzeczywistym, umożliwiająca przejście od Big Data do Smart Data.
  • Bfore.Ai (listopad 2022): Twórca predykcyjnych rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa, identyfikujących cyberataki przed ich wystąpieniem, wykorzystujących technologię AI i analizę behawioralną.
  • Look Up Space (czerwiec 2023 r.): opracowuje globalne, oparte na radarach rozwiązanie do stałego, niezawodnego nadzoru przestrzeni kosmicznej w czasie rzeczywistym oraz zapewnia dane i usługi dotyczące bezpieczeństwa przestrzeni kosmicznej.
  • ConstellR (lipiec 2023 r.): Własna infrastruktura kosmiczna ConstellR toruje drogę do precyzyjnych fizycznych pomiarów zasobów Ziemi w celu oceny roślinności i stanu gleby na niespotykanym dotychczas poziomie.
Wyjątkowa pozycja Karisty jako inwestora kapitału wysokiego ryzyka w technologii kosmicznej przekonała wielu wiodących inwestorów instytucjonalnych, a także francuską agencję kosmiczną CNES, jednego ze sponsorów funduszu, oraz szereg graczy przemysłowych w tej dziedzinie lub w branżach związanych z przestrzenią kosmiczną.

Dzięki nowemu partnerstwu Eutelsat zdecydował się na najnowocześniejszy fundusz Spacetech, nadając tym samym kluczowy wymiar operacjom satelitarnym, a także unikalną wizję możliwości infrastruktury kosmicznej wspierającej usługi telekomunikacyjne. Jako pionier w przestrzeni kosmicznej, jedną z cech charakterystycznych DNA Eutelsat jest ciągłe wprowadzanie innowacji poprzez budowanie partnerstwa i synergii ze wszystkimi zainteresowanymi stronami w branży.

Dzięki swojej flocie satelitów geostacjonarnych Eutelsat przez ostatnie 40 lat dał się poznać jako prekursor w wyborze technologii w zakresie dostarczania nowych usług i ofert w zakresie transmisji wideo, transmisji danych, usług rządowych oraz łączności stacjonarnej i mobilnej dla nadawców, operatorów telekomunikacyjnych i użytkowników końcowych, od konsumentów prywatnych po przedsiębiorstwa. Jednocześnie Eutelsat nawiązał bliskie relacje z innowacyjnymi start-upami w całym sektorze satelitarnym, budując sojusze, partnerstwa i synergie z wieloma z nich.

Eutelsat posunął się o krok dalej w tej kulturze innowacji, ogłaszając planowane połączenie z OneWeb, pionierską konstelacją satelitów znajdujących się na niskiej orbicie okołoziemskiej, w celu stworzenia unikalnej hybrydowej oferty GEO/LEO.


Eva Berneke, dyrektor generalna Eutelsat Communications, powiedziała:

- Jesteśmy podekscytowani możliwością przyczynienia się do rozwoju wielu francuskich i europejskich start-upów, które dostarczają innowacyjne rozwiązania i usługi w przemyśle kosmicznym. Nasza współpraca z funduszem Spacetech firmy Karista jeszcze bardziej cementuje bliskie powiązania Eutelsat ze start-upami NewSpace i, co ważniejsze, umożliwia realizację i nabieranie kształtu ambitnych innowacyjnych projektów. Ostatecznie cały europejski ekosystem kosmiczny odniesie korzyści z tego dynamicznego, przyszłościowego impetu.

- Z wielką dumą nasz zespół inwestycyjny wita Eutelsat jako nowego inwestora w funduszu Spacetech. To nowe partnerstwo potwierdza rosnące zainteresowanie wiodących na świecie graczy w branży satelitarnej szybko rozwijającym się i szybko zmieniającym się rynkiem z potencjalnymi czynnikami wzrostu dla przemysłu. Jest to także wyraz uznania dla naszego zespołu, którego codzienne wysiłki skupiają się na tworzeniu i udostępnianiu wyników w wyjątkowym segmencie rynku, który doświadcza szybkiej ewolucji technologicznej


– dodał Olivier Dubuisson, prezes Karista.

Źródło: eutelsat.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy satelitarni


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...