reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Archiwista” 2 na kanałach TVP1 i TVP Seriale

dodano: 2023-09-07 18:52 | aktualizacja: 2023-09-07 21:36
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP VOD „Archiwista” W piątek, 8 września br. o godz. 20:35 na kanale TVP1, a w kolejnych dniach w stacji TVP Seriale, wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 2. sezonu polskiego serialu „Archiwista”, którego producentem jest Telewizja Polska, natomiast producentem realizującym Rock And Roll Production. Wystąpią Anna Kraszewska, Aleksandra Justa, Angelika Kurowska, Beata Fido, Maria Gładkowska, Małgorzata Pieczyńska, Mateusz Kmiecik, Paweł Wolsztyński, Józef Pawłowski, Marcin Bosak, Rafał Mohr, Mirosław Zbrojewicz, Artur Żmijewski i Henryk Talar. Sezon składa się z 10 odcinków. Dotychczas produkcja ta była dostępna dla użytkowników serwisu TVP VOD.

TVP VOD „Archiwista” Artur Żmijewski


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy sezon „Archiwisty” to nie tylko kolejne zagadki kryminalne, ale również walka policji z organizacją potężniejszą niż lokalna mafia. Głównego bohatera Henryka Mikosa (w tej roli Henryk Talar) dopadają demony przeszłości. Mroczne tajemnice związane z jego byłą żoną i pasierbem, które stanowiły akcent kończący pierwszy sezon, będą miały swoje konsekwencje. Czy zemsta przestępczego świata dosięgnie Henryka? Jedno jest pewne: Mikos nie zaprzestanie walki o sprawiedliwość.

Co wydarzy się w pierwszym odcinku drugiego sezonu serialu „Archiwista”? Postrzelona przez Bazyla (w tej roli Jarosław Boberek) Zuzanna (Paulina Gałązka) leży w szpitalu, na oddziale intensywnej terapii. Nie ma policyjnej ochrony. Do jej sali przychodzi młody mężczyzna, skrywający twarz pod kapturem, wyciąga broń z tłumikiem i z bliskiej odległości strzela do policjantki, zabijając ją. Rani też pielęgniarkę. Koledzy Zuzanny z komendy są zdruzgotani śmiercią policjantki, ale zaczynają poszukiwania sprawcy. Dzięki odciskom palców, pozostawionym przez zabójcę w szpitalu, udaje się ustalić jego tożsamość. To Paweł Kowalczyk (Paweł Wolsztyński), ale nie ma w domu. Żona nie widziała go od kilku dni. Okazuje się, że podejrzany jest pracownikiem warsztatu samochodowego, należącego do ojca Bazyla - Waldemara Bożyńskiego (Artur Żmijewski). To znany w mieście mechanik, cieszący się zaufaniem. Wkrótce po wizycie komendanta i Henryka Mikosa, Bożyński odwiedza Kowalczyka, ukrywającego się na terenie ogródków działkowych. Dzięki informacjom pozyskanym w archiwum przez Mikosa, policjanci docierają do domku letniskowego, gdzie jest Kowalczyk. Odkrywają ciało młodego mężczyzny z raną postrzałową. Gdy w końcu udaje się uzyskać nakaz zatrzymania Waldemara Bożyńskiego, okazuje się, że mężczyzna nie żyje. Dwa dni wcześniej miał zawał. Jest akt zgonu, nie ma jednak ciała, gdyż zostało skremowane. W policyjnym archiwum zjawia się młoda funkcjonariuszka Hanna Buczak (Anna Kraszewska), która zapowiada Mikosowi, że będą razem pracować.

Scenariusz drugiego sezonu serialu „Archiwista”, którego autorami są Katarzyna Górtat, Bartosz Janiszewski, Dominik Wieczorkowski-Rettinger, Piotr Rzepka - oparty został na autentycznych sprawach kryminalnych. Do aktorów, znanych już z pierwszego sezonu - Henryka Talara, Mirosława Zbrojewicza, Aleksandry Justy, Marii Gładkowskiej czy Rafała Mohra - w drugiej serii dołączyli: Artur Żmijewski, Małgorzata Pieczyńska, Anna Kraszewska i Józef Pawłowski. Dodajmy, że w pierwszej serii jedną z głównych ról zagrała Paulina Gałązka. Reżyserem drugiego sezonu jest Robert Wichrowski.

Nowy sezon „Archiwisty” składa się z dziesięciu odcinków. Zdjęcia realizowane były w klimatycznych miejscach w Żyrardowie, Warszawie, Konstancinie-Jeziornie i Pruszkowie.

Pierwszy sezon serialu „Archiwista” był emitowany premierowo na kanałach TVP1 i TVP HD od stycznia do kwietnia 2020 roku, a w 2021 roku trafił do oferty serwisu VOD Netflix. We wtorek, 14 lutego br. w serwisie TVP VOD pojawił się premierowo pierwszy odcinek drugiej serii. W stacji TVP1 drugi sezon będzie emitowany premierowo w piątki, od 8 września br., o godzinie 20:35, natomiast na kanale TVP Seriale pokazywany będzie premierowo w nocy z soboty na niedzielę, od nocy z 16 na 17 września br., o godzinie 0:30 (więcej tutaj).
 
Paulina Gałązka w serialu „Archiwista”, foto: TVP
Paulina Gałązka w serialu „Archiwista”, foto: TVP
Henryk Talar w serialu „Archiwista”, foto: TVP
Henryk Talar w serialu „Archiwista”, foto: TVP


„Archiwista” - sezon 2., emisja w piątki (od 8 września 2023 roku) o godz. 20:35 w TVP1. Serial ten będą mogli również oglądać widzowie kanału TVP Seriale.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...