reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Ojciec Mateusz” 29 i 30 na kanałach TVP

dodano: 2023-09-14 07:24
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP1 TVP 1 Jedynka „Ojciec Mateusz” grafika rysunek animacja bajka W czwartek, 28 września br. o godz. 20:35 w stacji TVP1, a w kolejnych dniach na kanałach TVP HD i TVP Seriale, wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 30. sezonu polskiego serialu „Ojciec Mateusz”. Wcześniejsze serie tej produkcji emitują obecnie stacje TVP1, TVP HD, TVP Polonia, TVP Wilno, TVP Kobieta i TVP Seriale. Wystąpią Kinga Preis, Aleksandra Górska, Ewelina Szostkowa, Kornelia Strzelecka, Tadeusz Łomnicki, Piotr Kozłowski, Sławomir Orzechowski, Maciej Gąsiorek, Bartłomiej Firlet, Redbad Klynstra-Komarnicki, Piotr Polk, Michał Piela i Artur Żmijewski.

TVP1 TVP 1 Jedynka „Ojciec Mateusz” grafika rysunek animacja bajka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowe odcinki serialu „Ojciec Mateusz” pojawią się na antenie kanału TVP1 premierowo w czwartek, 14 września br. o godzinie 20:35. Z opublikowanych przez nadawcę ramówek wynika, że w kolejne czwartki - 14 i 21 września br. - Jedynka pokaże premierowo odcinki dwunasty i trzynasty sezonu dwudziestego dziewiątego. Pierwszy odcinek trzydziestej serii ma natomiast zostać wyemitowany premierowo w TVP1 w czwartek, 28 września br. o godzinie 20:35. Wszystkie te odcinki będą mogli również oglądać premierowo widzowie kanałów TVP HD (premierowo w środy, od 20 września br., o godzinie 21:25) i TVP Seriale (premierowo w czwartki, od 21 września br., o godzinie 11:30).

Co wydarzy się w dwunastym odcinku dwudziestego dziewiątego sezonu serialu „Ojciec Mateusz”? Hotelowa sprzątaczka (w tej roli Ewelina Szostkowa) znajduje na łóżku martwą kobietę (Kornelia Strzelecka) i śpiącego obok niej księdza Mateusza (Artur Żmijewski). Robi kilka zdjęć, a potem ucieka, zostawiając budzącego się kapłana. Kompletnie zdezorientowany Mateusz zostaje aresztowany pod zarzutem morderstwa. Problem w tym, że ciało ofiary znika w tajemniczych okolicznościach, a duchowny kompletnie nie pamięta poprzedniego wieczoru. Wie tylko, że spotkał się z kolegą z seminarium, księdzem Bartoszem (Tadeusz Łomnicki), ale nie ma pojęcia, jak znalazł się w pokoju hotelowym z zabitą kobietą. Podczas gdy policjanci pod wodzą komendanta Morusa (Redbad Klynstra-Komarnicki) poszukują zwłok, mieszkańcy Sandomierza dowiadują się o domniemanej zbrodni popełnionej przez księdza i głośno domagają się dla niego najsurowszej kary. W winę Mateusza nie wierzą oczywiście Natalia (Kinga Preis), a także policjanci. Jednak ci, którzy próbują dowieść niewinności przyjaciela, szybko zostają wysłani przez Morusa na przymusowy urlop. Wielu sandomierzan jednak próbuje rozplątać sieć intryg i znaleźć tego, kto stoi za tą makabryczną mistyfikacją. By tego dokonać, Natalia podejmuje się misji pod przykrywką (więcej tutaj).
 
Piotr Polk, Michał Piela, Jędrzej Taranek i Katarzyna Cichopek w serialu „Ojciec Mateusz”, foto: ATM Grupa/TVP
Piotr Polk, Michał Piela, Jędrzej Taranek i Katarzyna Cichopek w serialu „Ojciec Mateusz”, foto: ATM Grupa/TVP


„Ojciec Mateusz” - sezony 29. i 30., emisja w czwartki (od 14 września 2023 roku) o godz. 20:35 w TVP1. Serial ten będą mogli również oglądać widzowie kanałów TVP HD i TVP Seriale, a wcześniejsze odcinki mogą obecnie oglądać widzowie stacji TVP1, TVP HD, TVP Polonia, TVP Wilno, TVP Kobieta i TVP Seriale.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...