reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Strefa interesów” od Film4 walczy o „Oscara”

dodano: 2023-09-25 09:16
autor: Łukasz Knapik | źródło: Gutek Film/Instytucja Filmowa Silesia Film/satkurier.pl

Film4 Film 4 W czwartek, 21 września br. ogłoszono, iż brytyjskim kandydatem do „Oscara” będzie polsko-amerykańsko-brytyjski film „Strefa interesów” („The Zone of Interest”), który jest opowieścią o Rudolfie Hössie, komendancie niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Producentami filmu są Extreme Emotions, Film4 (Channel Four Television Corporation), Access Entertainment i House Productions, koproducentami są Instytucja Filmowa Silesia Film i JW Films, wsparcia finansowego udzielili Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) i A24, a dystrybutorem jest Gutek Film. Występują Sandra Hüller i Christian Friedel. Film w polskich kinach ma pojawić się w piątek, 9 lutego 2024 roku.

Film4 Film 4


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nagrodzona „Grand Prix” festiwalu w Cannes „Strefa interesów” Jonathana Glazera ze zdjęciami Łukasza Żala od piątku, 9 lutego 2024 roku pojawi się w polskich kinach.

„Strefa interesów” to nowy film Brytyjczyka Jonathana Glazera, reżysera „Sexy Beast” oraz „Under the Skin” ze Scarlett Johansson, a także twórcy teledysków Radiohead i Massive Attack. - Po premierze filmu na tegorocznym festiwalu w Cannes krytycy i jurorzy nie kryli swoich pełnych uznania opinii. Media okrzyknęły „Strefę interesów” mrożącym krew w żyłach, głębokim, medytacyjnym i wciągającym filmem („Variety”), który będzie prześladować widzów jeszcze długo po seansie („Deadline”), przerażającym i niezwykle potrzebnym we współczesnych czasach („Vanity Fair”), zatrważającym spojrzeniem na banalność zła („Indiewire”). Po odebraniu przez Jonathana Glazera „Grand Prix” z rąk Quentina Tarantino długo nie milkły owacje. Wśród oklaskujących znaleźli się: Pedro Almodóvar, Gaspar Noé, Wim Wenders, Cate Blanchett i Natalie Portman - informuje Gutek Film.

„Strefa interesów” to opowieść o domowej idylli w cieniu krematoriów, czyli życiu rodzinnym komendanta niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, Rudolfa Hössa (w tej roli Christian Friedel), który żył w latach 1901-1947. W rolach głównych widzowie zobaczą Sandrę Hüller (jako Hewdig Höss) i Christiana Friedela (Rudolf Höss). Film oparty jest na książce Martina Amisa „Strefa interesów” („The Zone of Interest”), która w Polsce ukazała się nakładem Domu Wydawniczego Rebis, w przekładzie Katarzyny Karłowskiej.

„Strefa interesów” jest koprodukcją Wielkiej Brytanii i Polski. Po stronie polskiej za produkcję odpowiada Ewa Puszczyńska (Extreme Emotions), producentka takich filmów jak „Ida” i „Zimna wojna”. Film jest współfinansowany przez studio A24 i Polski Instytut Sztuki Filmowej. Zdjęcia do filmu zrealizował dwukrotnie nominowany do „Oscara” Łukasz Żal, a reżyserem i autorem scenariusza jest Jonathan Glazer. Film został w całości zrealizowany w Polsce (więcej tutaj).

„Strefa interesów” będzie dostępna w kinach w Polsce od piątku, 9 lutego 2024 roku. Film do polskich kin wprowadzi Gutek Film.

„Oscary” zostaną wręczone w Stanach Zjednoczonych Ameryki w przyszłym roku.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Okładka książki „Strefa interesów” Martina Amisa w przekładzie Katarzyny Karłowskiej, foto: Dom Wydawniczy Rebis
Okładka książki „Strefa interesów” Martina Amisa w przekładzie Katarzyny Karłowskiej, foto: Dom Wydawniczy Rebis


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

359 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

289 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...