reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Disney rozpoczyna walkę z udostępnianiem haseł

dodano: 2023-10-02 14:45 | aktualizacja: 2023-10-02 14:59
autor: Jan Borejko | źródło: The Verge

Disney+ Disney zaczął walczyć z udostępnianiem haseł do swojej usługi streamingowej Disney+. Na początek wybrano gospodarstwa domowych subskrybujących usługę w Kanadzie. Według The Verge, który jako pierwszy poinformował o tej wiadomości, od 1 listopada Disney rozpocznie działania mające na celu ograniczenie udostępniania haseł Disney+ w Kanadzie. Czy w Polsce też wejdzie ograniczenie udostępniania haseł?

The Walt Disney Company/satkurier.pl
Disney+ lipiec 2022


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
The Verge powołuje się na e-mail wysłany do kanadyjskich abonentów, w którym Disney poinformował, że wdraża ograniczenia uniemożliwiające gospodarstwom domowym naruszającym prawo udostępniania konta lub danych logowania poza domem.

W e-mailu nie podano konkretnych szczegółów dotyczących sposobu, w jaki Disney planował wdrożyć swoją politykę.

W aktualizacji swojej umowy abonenckiej Disney ostrzegł klientów w Kanadzie, że zastrzega sobie prawo do analizy wykorzystania kont, które mogą potencjalnie zamknąć lub ograniczyć konta, które nie spełniają warunków.

Tym samym widać, że Disney podąża za Netflixem, ograniczając udostępnianie haseł, podczas gdy wielcy usługodawcy streamingowi coraz bardziej skupiają się na rentowności.

Netflix wprowadził inicjatywę „płatnego udostępniania”, aby zachęcić osoby udostępniające hasła do tego, aby zostać legalnym abonentem. Inicjatywę uznano za sukces, gdy w 2. kwartale Netflix pozyskał 5,9 mln nowych abonentów. Netflix w maju zaczął wprowadzać płatne udostępnianie na większości rynków w blisko 100 krajach.

Źródło: theverge.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 390 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...