reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Koncert Hani Rani z Nancy Jazz Pulsations w Arte.tv [wideo]

dodano: 2023-10-09 16:53
autor: Janusz Sulisz | źródło: Arte.tv

Hania Rani Nancy Jazz Pulsations 2023 Arte Concert 360px Hania Rani, a raczej Hanna Radziszewska, to niezwykle utalentowana i doceniona na świecie polska pianistka oraz wokalistka. Muzykę klasyczną w genialny sposób połączyła z jazzem oraz muzyką elektroniczną. Tym nietuzinkowym miksem podbiła serca nie tylko wymagających melomanów, ale także szerszej i dużo młodszej publiczności. Jej muzyka jest nasycona emocjami, dzięki czemu porusza i skłania do refleksji. Teraz Hania Rani powraca ze swoim nowym albumem „Home”, który stanowi kontynuację poprzedniej płyty i opowiada o miejscu, które staje się naszym domem, czasami przez przypadek, a czasami z wyboru. Artystka rozpocznie trasę koncertową 2 października w Polsce – zagra w Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu, a następnie we Francji na festiwalu Nancy Jazz Pulsations.

Arte.tv
Hania Rani Koncert Nancy arte tv 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Jest to niezwykła okazja do posłuchania nowych kompozycji Hani na jubileuszowej 50. edycji festiwalu.

Polscy fani jej twórczości mogą zobaczyć transmisję na żywo z tego wydarzenia w czwartek, 12 października o godz. 21:00 na darmowej platformie streamingowej ARTE.tv pod linkiem: https://www.arte.tv/pl/videos/116567-002-A/hania-rani/ .

Hania Rani - współcześnie uważana jest za jedną z wybitniejszych pianistek.

Jej koncerty to istne spektakle, a twórczość stale przekracza znane nam granice kulturowe i gatunkowe. Genialnie odnajduje się w muzyce neoklasycznej, tworząc utwory subtelne i dogłębnie poruszające. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, wielokrotnie nagradzaną za swoją twórczość.

Hania Rani zaczynając swoją karierę, już w 2019 roku, wygrała plebiscyt „Sanki” za najciekawszy debiut na polskiej scenie muzycznej. Rok później ponownie potwierdziła swój talent, zdobywając aż cztery Fryderyki, m.in. w kategorii Alternatywny Album Roku.

Hania Rani stała się ambasadorką polskiej muzyki na międzynarodowej scenie muzycznej, a bilety na koncerty w Polsce wyprzedają się błyskawicznie. Wszyscy, którzy nie dostaną się na występy artystki w Polsce zaplanowane na początek października, dzięki bezpłatnej platformie VOD ARTE.tv, mogą zobaczyć jej koncert na żywo podczas festiwalu Nancy Jazz Pulsations. Na to wydarzenie co roku przybywa około 100 tysięcy osób, a jego znakiem rozpoznawczym stał się program tworzony przez nieszablonowe połączenie gwiazd, wśród których znalazła się polska artystka.

Występ Hani Rani odbędzie się w czwartek, 12 października o godz. 21:00.
Niewątpliwie i tym razem Hania Rani przeniesie publiczność w magiczne zakątki muzycznego świata.
 


Hania Rani nie boi się wyzwań i chętnie eksperymentuje z różnymi dźwiękami i muzycznymi połączeniami, takimi jak ambient czy muzyka elektroniczna jako eklektyczne uzupełnienie klasycznych kompozycji. Garściami czerpie także z muzyki filmowej. Tworzy subtelną, wrażliwą muzykę, a jej romantyczne, melancholijne, nastrojowe i hipnotyczne melodie, przynoszące nieraz na myśl twórczość Agnès Obel, dają poczucie zatracenia czasu i przestrzeni. Artystka wydała dotąd 8 albumów. Jej talent przyciągnął uwagę słuchaczy z całego świata, co zaowocowało kontraktem z prestiżową brytyjską wytwórnią Gondwana Records. Często możemy usłyszeć ją również na płytach innych znanych artystów, jak chociażby Patricka Watsona. Niedługo jej nazwisko może stać się najważniejszym i najbardziej ekscytującym odkryciem europejskiej sceny muzycznej.

Fani twórczości Hani Rani mogą zobaczyć transmisję jej koncertu z Nancy Jazz Pulsations już 12 października o godz. 21:00 na ARTE.tv.

Koncert będzie dostępny przez kilka miesięcy w sekcji koncertowej bezpłatnej platformy VOD ARTE.tv.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...