reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wikingowie. Krew i podbój" - premiera na Vodylla.pl

dodano: 2023-10-11 23:40 | aktualizacja: 2023-10-12 12:01
autor: Janusz Sulisz | źródło: Vodylla.pl

Vodylla platforma streamingowa logo 360px Od 9 października na platformie streamingowej filmów dokumentalnych Vodylla.pl pojawił się nowy dokument historyczny - „Wikingowie. Krew i podbój", który w pasjonujący sposób wyjaśnia drogę wikingów do zdobycia połowy Europy. Vodylla.pl ma też doskonały film dokumentalny z cyklu „Strefa zagrożenia" - „Zachodni Brzeg"

Vodylla.pl
Wikingowie krew i podbój dokument Vodylla 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem wikingów, czy po prostu fascynuje cię historia, przygotuj się na prawdziwą filmową ucztę.
Już 9 października na platformie
Vodylla.pl czeka na Ciebie premiera filmu dokumentalnego „Wikingowie: krew i podbój”!

„Wikingowie: krew i podbój” to wyjątkowy dokument filmowy, który zaprasza widzów do fascynującego świata średniowiecznych mieszkańców Skandynawii. Niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz – czy to na tropikalnej plaży czy w środku pustyni – Wikingowie: krew i podbój" przeniesie cię w czasy legendarnych wojowników i epickich bohaterów… a także głodu, brutalności i cierpienia.

Wikingowie i ich legendarna waleczność zawsze fascynowały nie tylko naukowców, ale i miłośników popkultury.

Teraz i Ty możesz poznać ich prawdziwą historię i tajemnice. Film dokumentalny „Wikingowie: krew i podbój” w reżyserii Jaka Hickmana serwuje nie tylko piękne, skandynawskie krajobrazy, ale też komentarze historyków, którzy tłumaczą, jak biedni i skazani na ekstremalny klimat rolnicy w kilka pokoleń zmienili się w nieustraszonych wojowników, zdobywców połowy Europy…
a nawet pierwszych, europejskich odkrywców Ameryki.

Co skłoniło skandynawskich rolników do wojny z całym światem? W jaki sposób średniowieczni wikingowie byli wstanie dopłynąć do Konstantynopola? Czym walczyli i dlaczego ich płaskodenne okręty stanowiły rewolucję na europejskich morzach? Tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiesz się, oglądając „Wikingowie: krew i podbój”.

 

„Strefa zagrożenia": „Zachodni Brzeg"

Zainteresowanym sytuacją na Bliskim Wschodzie po sobotnim ataku Hamasu na Izrael polecamy na Vodylla.pl doskonały film dokumentalny z cyklu „Strefa zagrożenia" - „Zachodni Brzeg".

„Strefa zagrożenia" obejmuje dokumenty z najbardziej zapalnych regionów na świecie, w których życie definiują konflikty polityczne, społeczne i religijne. Zdobywca nagrody za najlepszą reżyserię i dokument w 2016 na Television Asia Awards.

W filmie dokumentalnym „Zachodni Brzeg" dziennikarz Arglita Boonyai udaje się do Jerozolimy i na Zachodni Brzeg. Próbuje, rozmawiając ze zwykłymi ludźmi, dowiedzieć się, jak żyje się w strefie zagrożenia i poznać źródło konfliktu, który jest daleki od rozwiązania. I staje na linii ognia...


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...