reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

2,5 roku więzienia za sprzedaż pirackich sticków z Premier League

dodano: 2023-10-12 14:03
autor: HP | źródło: FACT

FACT illegal streaming UK 360px Brytyjczyk stojący za nielegalną usługą transmisji streamingowych, która pokazywała transmisje meczów Premier League, został skazany na 2,5 roku więzienia. Skazano 58-letniego Stevena Millsa z Shrewsbury, co jest następstwem wspólnego śledztwa prowadzonego przez Premier League, policję West Mercia i organizację antypiracką FACT.

satkurier.pl
Illegal Streaming Premier League PL piractwo 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Steven Mills, który kierował organizacją sprzedającą tzw. „firesticks” za pośrednictwem zamkniętej grupy na Facebooku, twierdził, że ma ponad 30 000 subskrybentów, w czerwcu tego roku przyznał się do licznych przestępstw oszustw w sądzie koronnym w Shrewsbury.

Został także skazany za odrębne przestępstwo mające na celu umożliwienia oglądania nielegalnych treści, które dostarczał innym, przy czym sąd uznał, że korzystanie przez niego z nieautoryzowanej usługi stanowi samo w sobie odrębne przestępstwo. Mills otrzymał za to przestępstwo oddzielny wyrok więzienia.

W ramach usługi klienci otrzymali dedykowaną aplikację oraz urządzenia do streamingu, w tym tzw. „firesticks”, umożliwiające oglądanie treści sportowych i rozrywkowych. Mills podjął znaczące kroki, aby ukryć swoją działalność przed wykryciem, w tym wysyłał paczki z gotówką do dostawców i działał pod wieloma pseudonimami.

W uwagach do wyroku sędzia prowadzący sprawę odniósł się do złożoności operacji. Sędzia podkreślił wykorzystanie wirtualnych sieci prywatnych (VPN) i nagrał filmy instruktażowe, które pomagały jego klientom uzyskać dostęp do nielegalnych treści.

Działając pod nazwami Pikabox i Eyepeeteevee, organizacja skazanego otrzymała ponad 1 mln funtów w ciągu 5 lat. Usługa była świadczona głównie klientom z Wielkiej Brytanii, a także sprzedawana sieci sprzedawców, wobec której obecnie prowadzone jest dochodzenie.

Dochodzenie i późniejsze naloty policji dostarczyły informacji, które pozwoliły zidentyfikować ponad 1000 jego klientów. W styczniu tego roku policja i urzędnicy FACT odwiedzili wiele tych osób, przekazując zawiadomienia o zaprzestaniu nielegalnej działalności w zakresie transmisji streamingowej ze skutkiem natychmiastowym.

Kieron Sharp, dyrektor generalny FACT, przekazał:

- FACT jest dumny, że wspierał Premier League w tym ważnym dochodzeniu. Ten pomyślny wynik nie byłby możliwy bez współpracy i wsparcia policji West Mercia i GAIN. FACT angażuje się w ochronę praw do transmisji swoich partnerów i mamy nadzieję, że surowość wyroku będzie jasnym sygnałem, że piractwo jest przestępstwem, które sądy traktują bardzo poważnie.


Dzisiejszy wyrok jest następstwem zakończonego sukcesem śledztwa z początku tego roku, w wyniku którego 5 osób zostało skazanych łącznie na 30 lat i 7 miesięcy więzienia w ramach największego w historii śledztwa dotyczącego nielegalnej sieci transmisji strumieniowej oferującej nielegalny dostęp do meczów Premier League.

Źródło: fact-uk.org.uk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

289 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...