reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SES mianuje Adela Al-Saleha na dyrektora generalnego

dodano: 2023-10-13 11:52
autor: Janusz Sulisz | źródło: SES

Adel Al-Saleh operator SES 360px Operator satelitarny SES (Astra) z siedzibą w Luksemburgu poinformował, że od lutego 2024 r. Adel Al-Saleh obejmie stanowisko dyrektora generalnego firmy (CEO). Al-Saleh jest obywatelem USA i Wielkiej Brytanii. Uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie elektrotechniki na Uniwersytecie Bostońskim oraz tytuł magistra w dziedzinie administracji biznesowej na Florida Atlantic University.

SES
SES Astra


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Adel Al-Saleh awansował na CEO SES

Od stycznia 2018 r. Al-Saleh jest dyrektorem generalnym T-Systems International GmbH, dostawcy zintegrowanych usług IT i spółki zależnej firmy telekomunikacyjnej Deutsche Telekom AG (DT), a także członkiem zarządu spółki DT w całym tekście. Podczas swojej pracy w T-Systems Al-Saleh kierował przejściem od tradycyjnych technologii informatycznych i outsourcingu do dostawcy zintegrowanych usług IT i rozwiązań cyfrowych, jednocześnie stymulując inicjatywy rozwojowe mające na celu optymalizację operacji, poprawę wydajności, zwiększenie zadowolenia klientów i maksymalizację rentowności.

Przed rozpoczęciem pracy w T-Systems Al-Saleh kierował wieloma organizacjami mającymi na swoim koncie osiągnięcia. 

Al-Saleh spędził prawie 20 lat w IBM na wielu stanowiskach kierowniczych wyższego szczebla, a jego kulminacją był rok 2006, gdy objął stanowisko wiceprezesa i dyrektora generalnego ds. sprzedaży i przemysłu zintegrowanego zespołu operacyjnego IBM Northeast Europe, gdzie był odpowiedzialny za sprzedaż IBM we wszystkich branżach i produktach. W 2007 roku Al-Saleh dołączył do IMS Health jako prezes na region EMEA i ostatecznie został mianowany prezesem firmy na Stany Zjednoczone. W 2011 r. należąca do KKR grupa Northgate Information Solutions (NIS) mianowała Al-Saleha na stanowisko dyrektora generalnego, gdzie kierował transformacją strategii, portfela i operacji grupy NIS.

Tymczasowy dyrektor generalny SES Ruy Pinto, który w latach 2019–2023 pełnił funkcję dyrektora ds. technologii SES, będzie nadal kierować SES do stycznia 2024 r., po czym Pinto pozostanie członkiem zespołu wykonawczego do czerwca 2024 r., po czym obejmie stanowisko dyrektora generalnego SES doradca strategiczny dyrektora generalnego. Milton Torres, który tymczasowo zastąpił Pinto na stanowisku dyrektora technicznego, nadal będzie pełnił tę funkcję.

- Jestem podekscytowany i zaszczycony możliwością dołączenia do SES. Dzięki światowej klasy rozwiązaniom dla klientów, zróżnicowanym możliwościom i wiodącej w branży pozycji finansowej firma jest dobrze przygotowana na przyszłość. Nie mogę się doczekać współpracy z silnym zespołem współpracowników, aby rozwijać SES i tworzyć wartość w ekscytującym i szybko zmieniającym się otoczeniu rynkowym 

– powiedział Al-Saleh.


Źródło: ses.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...