reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Oblicze Jezusa” w kinach

dodano: 2023-10-13 23:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: Rafael Film/satkurier.pl

Rafael Film „Oblicze Jezusa” Jezus Chrystus Od piątku, 13 października br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polski film „Oblicze Jezusa”, którego bohaterem jest Jezus Chrystus. Producentem tego dokumentalnego filmu jest Eleusa Film, a dystrybutorem Rafael Film. Wystąpili Marcin Kwaśny, Zbigniew Nowakowski, Zygmunt Staszczyk „Muniek” i Paul Badde. Film powstał dzięki środkom z publicznej zbiórki w serwisie zrzutka.pl.

Rafael Film „Oblicze Jezusa” Jezus Chrystus


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czy możemy zobaczyć twarz niewidzialnego Boga? Czy na chuście z Manoppello i Całunie Turyńskim zbawiciel zostawił nam swój wizerunek? Czy Jezus Chrystus chciał, byśmy już tu, na ziemi, mogli oglądać boskie oblicze? W poszukiwaniach odpowiedzi na te pytania pomagają widzowi w filmie m.in. aktor Marcin Kwaśny, czy Paul Badde - popularyzator i faktyczny odkrywca dla szerokiego grona wiernych chusty z Manoppello. Ale badanie wizerunków „nie ludzką ręką uczynionych”, choć fascynujące, schodzi na dalszy plan, gdy twórcy odkrywają duchową głębię kultu najświętszego oblicza. Widzowie widzą ludzi, którzy dla oblicza Jezusa Chrystusa odmieniają swoje życie, dokonują wielkich dzieł i z pokorą służą drugiemu człowiekowi. Widzowie odkrywają wielowymiarową duchowość mistyków, którzy budowali ją na szczególnej czci boskiego oblicza, świętych, którzy widzieli ogromną wartość w kontemplowaniu twarzy zbawiciela. - „Oblicze Jezusa” przestaje być zwykłą filmową historią. Staje się dla widza spotkaniem. Spójrz w oczy Boga, daj się porwać jego spojrzeniu i poczuć jego miłość - zachęcają twórcy filmu.

Reżyserem i autorem scenariusza filmu „Oblicze Jezusa” jest Jarosław Rędziak, za zdjęcia odpowiadali Ireneusz Jezierski i Janusz Dybowski, za dźwięk Mateusz Irisik i Krzysztof Salawa, za montaż Julian Sobierajski, za opracowanie graficzne Jan Sobierajski i Bolesław Sobierajski, za korekcję barwną Janusz Dybowski, za muzykę Marek Kuczyński, producentką wykonawczą jest Monika Rędziak, a narratorami są Marcin Kwaśny i Zbigniew Nowakowski.
 
Jezus Chrystus na plakacie promującym kinową emisję filmu „Oblicze Jezusa”, foto: Rafael Film
Jezus Chrystus na plakacie promującym kinową emisję filmu „Oblicze Jezusa”, foto: Rafael Film


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

289 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...