reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Premiera programu „Autentyczni” w TVN

dodano: 2023-10-10 19:48
autor: Janina Dobrowolska | źródło: TVN Warner Bros. Discovery

Autentyczni program Maciej Stuhr Makłowicz TVN 360px Program „Autentyczni”, w oryginalnej wersji pod nazwą „The A Talks”, został stworzony przez popularnych francuskich filmowców – Oliviera Nakache oraz Erica Toledano, reżyserów m.in. wzruszającego i skłaniającego do refleksji filmu „Nietykalni”. To wyjątkowy projekt, do którego zostały zaproszone osoby ze spektrum autyzmu. Pod nadzorem profesjonalistów i po merytorycznym przygotowaniu, przeprowadzą oni wywiady z cenionymi i powszechnie znanymi postaciami ze świata polityki, mediów czy sztuki. W roli moderatora, podczas całego procesu, będzie im towarzyszył Maciej Stuhr. Gośćmi pierwszych dwóch odcinków będą Robert Makłowicz i Natalia Kukulska

TVN Warner Bros. Discovery
Autentyczni program Makłowicz TVN 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Premiera programu „Autentyczni” już 1 i 2 listopada w TVN.
Pierwszymi gośćmi Robert Makłowicz i Natalia Kukulska.

W programie „Autentyczni” weźmie udział blisko 50 osób w spektrum autyzmu.
Będą to osoby, które chcą spróbować swoich sił jako dziennikarze. Każdy odcinek to spotkanie z inną znaną osobistością. Oczywiście sam wywiad będzie poprzedzony odpowiednim przygotowaniem. Zaczynając od samodzielnej pracy nad przekazaną im dokumentacją na temat gości i wyborem pytań, a następnie spotykając się z profesjonalistami, którzy podzielą się z nimi swoim doświadczeniem i  odpowiednio przygotowują ich do tego dziennikarskiego zadania. W trakcie całego procesu uczestnicy otrzymują wsparcie merytoryczne oraz warsztatowe. Wszystko po to, aby czuli się bezpiecznie oraz mogli jak najlepiej spełnić się w nowej dla nich roli.

Dzięki temu wyjątkowemu spotkaniu, zarówno widzowie, jak i zaproszone gwiazdy, będą mogły bliżej poznać oraz lepiej zrozumieć zróżnicowany odbiór rzeczywistości przez osoby w spektrum. Podczas wywiadu pojawiają się tutaj zarówno tematy luźne i niezobowiązujące, jak i te trudne oraz wymagające dla gościa. Znane i popularne osoby, które w swoim życiu udzieliły setek wywiadów, doświadczą zupełnie innej relacji z rozmówcą niż kiedykolwiek wcześniej. To spotkanie będzie szczególnym i intymnym przeżyciem dla wszystkich – uczestników, gwiazd oraz widzów.

- Sensowne zajęcia mają leczniczy wpływ na stan psychofizyczny człowieka.
W tym projekcie, podobnie jak w prowadzonych przeze mnie Warsztatach Terapii Zajęciowej - Teatroterapia, możemy doświadczać przełamywania wzajemnych uprzedzeń oraz odkrywania wspólnoty. Uczestnicy, wcielając się w role dziennikarzy, pokazują odbiorcom, jak ich punkt widzenia wnosi wiele nowych i ważnych wartości do relacji międzyludzkich oraz otwiera nas na zupełnie inne postrzeganie wielu spraw czy sytuacji. Ich wolność w wyrażaniu myśli, czysta radość, czerpana z zaangażowania się w powierzone im zadanie, jest zarówno dla samych uczestników, jak i odbiorców programu, jego twórców oraz gości, wspaniałą lekcją, której mogą doświadczyć dzięki temu projektowi


- powiedziała Maria Pietrusza Budzyńska, twórczyni „Teatroterapii” jako metody pracy z ludźmi z niepełnosprawnościami, pedagog specjalny, Prezydent Fundacji Teatroterapia Lubelska.

Wszyscy zaproszeni do projektu uczestnicy, wspólnie wezmą udział w rozmowie z zaproszonym gościem.

A nad jej przebiegiem czuwać będzie Maciej Stuhr - aktor, reżyser i scenarzysta, felietonista, konferansjer, wykładowca akademicki oraz psycholog. Jego szeroki zakres kompetencji, połączony ze szczególną empatią, sprawiają, że doskonale odnajduje się on w roli moderatora spotkań. Po wcześniejszym zapoznaniu się z uczestnikami oraz ich potrzebami, pomaga im angażować się i aktywnie brać udział w wywiadach z gośćmi odcinków.

Program „Autentyczni” to wyjątkowe spotkania i rozmowy, które pozwolą nam wszystkim lepiej zrozumieć osoby ze spektrum autyzmu.

Premierowe odcinki już 1 i 2 listopada o godzinie 20:05 na antenie TVN.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...