reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Mongolia kupuje satelitę od Thales Alenia Space

dodano: 2023-10-16 12:56
autor: Jan Borejko | źródło: Thales Alenia Space/Leonardo

Thales alenia Space Mongolia satelita 360px Ministerstwo Rozwoju Cyfrowego Mongolii kupi od francusko-włoskiego producenta Thales Alenia Space ((joint venture francuskiego Thales 67% i włoskiego Leonardo 33%) ) nowego, szerokopasmowego satelitę pracującego w paśmie Ku. Nowy, mongolski satelita, którego nazwano Chinggis Sat, zostanie umieszczony na pozycji 113,6°E. Obok na pozycji 113°E są dwa koreańskie satelity Koreasat 5/5A.

Thales Alenia Space/satkurier.pl
chinggis sat thales alenia space satelita mongolia 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Prezydent Mongolii Ukhnaagiin Khürelsükh odbył w zeszłym tygodniu wizytę państwową we Francji, która wykorzystała tę wizytę do osiągnięcia porozumienia z Thales Alenią. Nowy statek usprawni łączność dla wszystkich Mongołów.

Umowa partnerska pomiędzy Thales Alenia Space a Ministerstwem Rozwoju Cyfrowego i Komunikacji Mongolii została podpisana 13 października br. w obecności Prezydenta Mongolii, Ukhnaagiina Khürelsükha i Prezydenta Francji, Emmanuela Macrona.

Ten wysokowydajny satelita pasma Ku otrzyma nazwę Chinggis Sat na cześć bohatera narodowego Mongolii, wielkiego wodza Czyngis-chana, chana Mongołów i założyciel imperium mongolskiego.

W tle jest jednak jeszcze jednak umowa francusko - mongolska, a mianowicie Francja podpisała w czwartek 12 października umowę z Mongolią na poszukiwania litu oraz zbliżyła się o krok do wydobycia uranu w tym azjatyckim kraju, w miarę jak Paryż wzmaga poszukiwania metali krytycznych potrzebnych do przejścia na czystą energię. Jakby przy okazji Francja wesprze pożyczkę dla Mongolii na zakup satelity telekomunikacyjnego od francuskiej firmy Thales Alenia Space.

Hervé Derrey, dyrektor generalny Thales Alenia Space, powiedział:

- To zaszczyt, że Thales Alenia Space zostało wybrane przez Ministerstwo Rozwoju Cyfrowego i Komunikacji Mongolii na dostawcę krajowego satelity. Wierzymy, że projekt będzie kluczowym elementem likwidującym przepaść cyfrową, silnym wektorem wzrostu gospodarczego, a także cennym narzędziem na rzecz suwerenności. Jesteśmy również podekscytowani podjęciem długoterminowej współpracy z Mongolią i wspieraniem tego kraju w rozwijaniu jego potencjału kosmicznego i usług kosmicznych z korzyścią dla wszystkich jego obywateli.


Źródło: thalesaleniaspace.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...