reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Starlink w samolotach Qatar Airways

dodano: 2023-10-16 13:28
autor: Jan Borejko | źródło: SpaceX/Qatar Airways

Starlink antena logo 1sat.pl 360px Kontenerowce duńskiej linii żeglugowej - giganta kontenerowego Maersk, oraz znane, katarskie linie lotnicze Qatar Airways wybrały system satelitów Starlink firmy SpaceX do zapewnienia łączności szerokopasmowej. Qatar Airways to obecnie największa linia lotnicza współpracująca ze Starlink, która w przyszłości udostępni na pokładach określonych samolotów i tras bezpłatną, szybką łączność internetową o niskim opóźnieniu. 

Qatar Airways
Qatar Airways Starlink 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Usługa Starlink będzie dalszym uzupełnieniem pięciogwiazdkowych usług Qatar Airways na pokładzie. 

Po aktywowaniu usługi pasażerowie katarskiej linii będą mogli cieszyć się ultraszybką siecią Wi-Fi o szybkości do 350 Mb/s, którą będzie można wykorzystać do różnych usług internetowych, takich jak streaming ulubionych filmów i transmisji sportowych, przeglądanie stron internetowych itd.

Kontenerowce Maersk z Internetem od Starlink 

Ponad 330 kontenerowców należących do Maersk będzie miało zainstalowany system Starlink, który umożliwi szybki Internet o prędkości ponad 200 Mb/s. Maersk twierdzi, że usługa ta stanowi krok naprzód pod względem szybkości Internetu i opóźnień, co przyniesie znaczne korzyści zarówno pod względem dobrostanu załogi, jak i wpływu na działalność biznesową.

Porozumienie następuje po udanej fazie pilotażowej, podczas której członkowie załóg ponad 30 statków Maersk mogli okazję przetestować technologię Starlink, co spotkało się z bardzo pozytywnymi opiniami.

 

Źródło: qatarairways.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 390 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...