reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Będą przekazy z Watykanu w 4K

dodano: 2023-10-17 14:26 | aktualizacja: 2023-10-17 17:30
autor: Jan Borejko | źródło: Sony

Vatican Media Firma Sony odnowiła współpracę w zakresie transmisji z Vatican Media - oficjalną instytucją odpowiedzialną za transmitowanie wydarzeń papieskich i całego Watykanu. Vatican Media - znane jako Centro Televisivo Vaticano (CTV) - udostępniały materiały do ​​transmisji na żywo i do archiwizacji. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce można się spodziewać więcej transmisji uroczystości religijnych w Watykanie w technologii 4K, bo sam wóz transmisyjny 4K kupiono już dawno.

Vatican Media
Vatican Media plac świetego Piotra 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Instalacja nowoczesnej infrastruktury nadawczej

W ramach dużego projektu rozpoczętego w 2020 r. cały system nadawczy Watykanu został zaktualizowany do usprawnionej sieci światłowodowej, łączącej kamery 4K ze sterowniami produkcji za pośrednictwem adaptera Sony HDCE-100.

Infrastruktura światłowodowa na terenie Watykanu została zaprojektowana przez Dyrekcję Techniczną Dykasterii ds. Komunikacji tak, aby mogła przesyłać sygnały audio-wideo i sterować sieciami pasma podstawowego i IP dla zastosowań SDVN.

System zajmuje również mniej miejsca w budynkach historycznych, ponieważ zastosowana jednostka Sony HDCE-100 jest mała, cicha, łatwa do ukrycia, a cienkie kable światłowodowe można stosować na duże odległości.

- Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom firmy Sony stworzyliśmy wysokiej jakości, przyszłościowy system, który przeniesie widzów do Watykanu i pomoże w lepszym niż kiedykolwiek wcześniej rozpowszechnianiu naszego przesłania na całym świecie

– powiedział Francesco Masci, dyrektor Działu Technologii w Watykanie.

- Budowanie tak złożonego systemu w zgodzie z historyczną lokalizacją nigdy nie było łatwym zadaniem, ale korzystając z wiedzy i doświadczenia naszych długoterminowych partnerów, firmy Sony, udało nam się znaleźć idealne rozwiązanie.


Nowe kamery 4K HDC-5500

Wszystkie kamery w całym Watykanie są stopniowo unowocześniane, aby zapewnić wysoką jakość obrazu, niezbędną do zachowania i odzwierciedlenia wydarzeń mających miejsce w najważniejszych miejscach kompleksu Watykanu. Kamery Sony HDC-5500 zastąpiły kamery poprzedniej generacji, zapewniając doskonałą jakość obrazu i elastyczność twórczą. Urządzenia umożliwiają nagrywanie w rozdzielczościach 4K, HD i HDR, co pozwala im rejestrować obrazy 4K z wyjątkowo niskim poziomem szumów, co idealnie pasuje do efektownej atmosfery Watykanu przy słabym oświetleniu (a przez to trudnej do uchwycenia).

- Nasza wieloletnia współpraca z Watykanem umożliwiła nam zaoferowanie skalowalnego i niezawodnego systemu, który spełnia potrzeby kręcenia, produkcji i transmisji na całym świecie przy niewielkim wpływie na środowiska historyczne”

– komentuje Norbert Paquet, dyrektor ds. rozwiązań do produkcji na żywo , Sony Professional Europe.

- Nie możemy się doczekać dalszej ścisłej współpracy z Watykanem jako partnerem technologicznym i pomagania im w rozwijaniu in crescendo potencjału transmisji z tego historycznego miejsca o tak cennym dziedzictwie, aby zawsze docierać do każdego zakątka świata.

Kamery PTZ po raz pierwszy zamontowano w Bazylice św. Piotra

W ramach kolejnej aktualizacji kamery PTZ Sony BRC-H800 zostały zainstalowane wewnątrz kultowej Bazyliki Świętego PiotraNiewielkie rozmiary kamer sprawiły, że idealnie nadają się do zainstalowania dyskretnie wokół budynku, tak aby nie ingerować w zabytkowe otoczenie. Kamery PTZ można także sterować zdalnie, co oznacza, że ​​nie ma potrzeby korzystania z operatorów kamer, co zmniejsza powierzchnię produkcji, a jednocześnie pozwala na bardziej kreatywną produkcję, ponieważ filmowanie może odbywać się z nowych kątów, niedostępnych dla ludzi.

Kamera FX9 zainstalowana do filmowania Placu Świętego Piotra przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu

W listopadzie 2022 r. zmodernizowano go do Sony FX9, aby poprawić jakość obrazu i zapewnić bardziej kinowy klimat, który lepiej oddaje atmosferę tak wyjątkowego i duchowego miejsca, a jednocześnie pozostaje całkowicie niezawodny przez cały dzień, każdego dnia. Jest to kontynuacja wieloletniej współpracy pomiędzy Sony i Watykanem, w ramach której Sony dostarcza kamerę na plac, podkreślając solidność i niezawodność technologii Sony.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

675 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

679 zł Więcej...