reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

France 3 i France Bleu do likwidacji

dodano: 2023-10-21 11:35
autor: RO | źródło: ladepeche.fr

France 3 logo 2018 360px.jpg Marki France 3 i France Blue wkrótce znikną z francuskiego rynku audiowizualnego. Regionalna telewizja publiczna i lokalne stacje radiowe we Francji mają został połączone w jedną nazwę Ici. Zakończenie rebrandingu jest planowane we wrześniu 2024 roku.

szefowa France Télévisions, Delphine Ernotte Cunci i dyrektor generalna Radia France, Sibyle Veil
szefowa France Télévisions, Delphine Ernotte Cunci i dyrektor generalna Radia France, Sibyle Veil


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wierni widzowie France 3 i słuchacze France Blue muszą przygotować się na wielkie zmiany we francuskiej telewizji i radiofonii publicznej. Likwidacja tych nazw wydaje się zaskakująca, ale jest konieczna.

France 3 istnieje od 1972 roku, a France Bleu od 1980 roku. Publiczna telewizja regionalna i lokalne stacje radiowe mają już wierną publiczność. Po co więc zmieniać ich nawyki? Powodem jest to, że razem można być silniejszym. Dla tego we wrześniu 2024 r. wszyscy będą mówić o nowej marce Ici, co z języka francuskiego oznacza "Tutaj".

Mówić z miejsca, w którym mieszkają ludzie.
- Wszystko zaczyna się od prostej obserwacji: aby nie konkurować, tylko połączyć siły, wyjaśnia szefowa France Télévisions, Delphine Ernotte Cunci i dyrektor generalna Radia France, Sibyle Veil. Nowa marka Ici bardzo zdecydowanie wyraża obietnicę przemawiania z miejsca, w którym żyją ludzie i tego, co dzieje się wokół nich. Obietnica, której France 3 i France Bleu dotrzymują od lat.

Delphine Ernotte Cunci i Sibyle Veil obiecują, że każda stacja zachowa swoją specyfikę i będzie "bardziej obecna i potężniejsza", jak będzie razem. - Wspólnie zrobimy wszystko, co możemy robić razem. I będziemy robić osobno to, co jest specyficzne dla każdego z naszych mediów.

Liderzy nadawania publicznego we Francji obiecują wspólny kierunek redakcyjny, jedną markę i łączenie zasobów.
Jeżeli telewizja publiczna i radio publiczne mają różne siedziby w danych miastach, to wkrótce nie będzie to już miało miejsca. Przykładem są media w Rennes, gdzie niedługo zespoły redakcyjne telewizji i radia będą się gromadzić we wspólnym budynku.

To zbliżenie trwa od kilku lat.
W 2019 r. na antenie France 3 zaczęto nadawać pierwsze poranne audycje France Bleu, a w 2022 r. serwisy informacyjne France 3 zaczęły wychodzić pod nowymi nazwami „ICI 12/13” i „ICI 19/20”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Rebranding


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

679 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...