reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Vodylla dołącza film „Wojna w Rosji. Oblężenie Leningradu" [wideo]

dodano: 2023-10-21 10:34
autor: Jan Borejko | źródło: VODYLLA

Wojna w Rosji Oblężenie Leningradu Vodylla Wobec barbarzyńskiej inwazji na Ukrainę tym ważniejsza staje się pamięć historyczna i zrozumienie przeszłości. Do bogatego zbioru filmów dokumentalnych o II wojnie światowej na platformie VODYLLA dołącza film „Wojna w Rosji. Oblężenie Leningradu". Ten poruszający dokument, wzbogacony odświeżonymi materiałami archiwalnymi, daje nowe spojrzenie na historię blokady Leningradu, co ma szczególne znaczenie w kontekście obecnych wydarzeń, takich jak tragiczny los Mariupola po rosyjskiej interwencji.

„Wojna w Rosji. Oblężenie Leningradu” / VODYLLA
Wojna w Rosji Oblężenie Leningradu Vodylla


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

„Oblężenie Leningradu jest jednym z najbardziej bolesnych i heroicznych rozdziałów w historii ludzkości. W obliczu głodu i zniszczenia mieszkańcy tego miasta wykazali niezłomną siłę ducha i wyjątkową zdolność do przetrwania."

Winston Churchill

Rozpoczęte we wrześniu 1941 roku ponad trzyletnie oblężenie drugiego co do wielkości sowieckiego miasta było jednym z najbardziej krwawych i dramatycznych wydarzeń II wojny światowej. Pochłonęło ponad milion ludzkich istnień, często niewinnych cywilów, którzy byli narażeni nie tylko na bombardowania, ale również na głód i choroby.

„Oblężenie Leningradu” to nie tylko relacja z wojny dwóch zbrodniczych reżimów, lecz także opowieść o heroizmie, cierpieniu, bestialstwie, a nawet... kanibalizmie.

Dokument ożywia historię za pomocą autentycznych materiałów filmowych, ukazujących życie codzienne w oblężonym mieście, a także walkę na froncie toczoną w ekstremalnych warunkach atmosferycznych – w zimnie i błocie sięgającym pasa. W dokumencie „Wojna w Rosji. Oblężenie Leningradu" nie brakuje również szerszego kontekstu historycznego, opisu używanej broni, a także przedstawienia dowódców.

Film dokumentalny „Wojna w Rosji. Oblężenie Leningradu" już na platformie streamingowej VODYLLA.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...