reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sky bawi się przekazem satelitarnym Sky Mix SD

dodano: 2023-10-30 19:56
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

Sky Mix W czwartek, 26 października br. Sky UK zaskoczył widzów w całej Europie, wyłączając przekaz Sky Mix w standardowej rozdzielczości (SD), nieco ponad tydzień po rebrandingu z Pick TV. Sky Mix ruszył 18 października wyłącznie w jakości HD dla abonentów Sky i użytkowników Freesat w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Operator ostatnio majstrował w pozostawionym przekazie SD, co spowodowało utratę dostępu przez widzów w całej Europie.

Sky Mix
Sky Mix


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sky Mix to jeden z niewielu własnych kanałów Sky, który można odbierać na całym kontynencie w FTA z satelitów Astra 2E/Astra 2F (28,2°E) z anteny o normalnej wielkości.

Sky Mix w SD został usunięty z odbiorników Sky i Freesat wraz z premierą wersji HD w środę, 18 października. Choć widzowie na Wyspach Brytyjskich utracili wersję SD na swojej liście kanałów, to nadal mogli ją odbierać widzowie w całej Europie - od Portugalii i Hiszpanii na zachodzie do Polski na wschodzie.

Nowy kanał Sky Mix HD nie ma zasięgu całej Europy, ponieważ nadaje w wiązce brytyjskiej, podobnie jak działają nadawcy BBC, ITV, Channel 4 i Channel 5. W rezultacie utrata ogólnoeuropejskiej wersji Sky Mix SD spowoduje utratę jakiegokolwiek dostępu do tego kanału w innych krajach Europy.

W piątek, 27 października br. Sky Mix powrócił na satelitę w SD, zachowując oryginalne parametry.
Przerwa potrwała około dobę, a kanał w tym czasie w ogóle się nie wyszukiwał. Nadal brakuje go na liście Sky i Freesat, co oznacza, że jest nadawany nieoficjalnie i może zniknąć z dnia na dzień bez oficjalnego powiadomienia.

Główny problem - prawa do transmisji w Europie.
Włączenie Sky Mix HD w wiązce brytyjskiej jest spowodowane tym, że nadawca wprowadza do darmowego kanału szereg nowości Sky Originals i zakupionych seriali. Wśród nowości - serial przyrodniczy „Shark with Steve Backshall” (pokazywany w Sky Nature), serial komediowy „Rob & Romesh vs” (poprzednio Sky One/Sky Max), „Liverpool Narcos” (wcześniej Sky Documentaries) i „True Detective” (wcześniej Sky Atlantic).

W sobotnie wieczory ramówkę Sky Mix wypełniają filmy Sky Original. Ostatnio stacja wyemitowała „SAS: Zamach w Eurotunelu” z 2021 roku.

Szereg programów Sky Original, które pokaże bezpłatnie Sky Mix, pojawia się na platformach subskrypcyjnych Sky w innych krajach, w tym Sky TV w Niemczech i jej nowej usłudze streamingowej Sky Showtime (wspólne przedsięwzięcie z Paramount). W przypadku treści od stron trzecich (np. serial „Detektyw” z HBO), Sky musiałby posiadać prawa do dystrybucji w całej Europie. Dlatego też transmisja Sky Mix w Europie nie byłaby interesująca biznesowo, ale dopóki trwa, daje widzom dostęp do treści, które normalnie oferowane są płatnie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 390 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

209 zł Więcej...