reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowa stacja DVTV Extra rusza w Czechach

dodano: 2023-10-30 16:18
autor: RO | źródło: parabola.cz

DVTV Extra Na czeskim rynku debiutuje nowy kanał DVTV Extra. Start regularnej transmisji zaplanowano na wtorek, 31 października br. o godz. 20:00 programem „DVTV: Radek Kašpárek”. Nazwa kanału nawiązuje do udanego projektu internetowego DVTV znanych dziennikarzy (Daniela Drtinová i Martin Veselovský).

dvtv.cz
DVTV Extra


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
DVTV Extra zaoferuje widzom program dziennikarski, skupiający się na szczególnie na wydarzeniach politycznych, gospodarczych, kulturalnych i społecznych w Republice Czeskiej i na świecie. Stacja będzie nadawać 24 godziny na dobę w języku czeskim.

Licencja na kanał linearny została wydana 1 listopada 2022 r. spółce TV Extra Partners s.r.o. przez czeską Radę Radiofonii i Telewizji (RRTV). Zgodnie z jej warunkami, stacja będzie emitować wywiady z komentatorami wydarzeń krajowych i światowych z dziedziny polityki, biznesu, kultury i stylu życia. Początkowo 10% czasu emisji będą stanowić wywiady bieżące, pozostałe 90% wypełnią powtórki wywiadów i innych programów.

Spektrum rozmów ma być szerokie - od wydarzeń politycznych, przez wydarzenia kulturalne, po wywiady na temat stylu życia.
Istotnym celem jest skupienie się na bieżących wydarzeniach i różnych nurtach opinii publicznej w Czechach i na świecie. Widzowie mogą liczyć nie tylko na treści z internetowego DVTV, ale również na programy takich twórców, jak Čestmír Strakatý, Standa Hruška i jego „Talk TV”, „Kluci z Prahy”, „U Kulatého stolu” i wiele innych.

DVTV Extra także na satelicie.
Od chwili startu DVTV Extra będzie oferowany wyłącznie w Magenta TV na platformach telewizji internetowej (OTT/IPTV) i satelitarnej (DTH). Testy transmisji satelitarnej już trwają.

Parametry techniczne:
Thor 6 (0,8°W)
tp. 28 (12,245 GHz, pol. H, SR: 30000, FEC: 3/4; DVB-S2 / 8PSK)

ID: DVTV EXTRA
PID V: 1902 (MPEG-4/SD)
PID A: 1903 (cze, aac)
PID PCR: 1902
SID: 4019
PID PMT: 1901
Kodowanie: Nagra MA
 
Plansza informacyjna kanału DVTV Extra [zap parabola.cz]

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

699 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

209 zł Więcej...