reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Berlusconi chce stworzyć giganta w Europie

dodano: 2023-11-06 17:00
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

MFE ProsiebenSat1 Media for Europe 360px Szef MFE (MediaForEurope) podtrzymuje plan paneuropejskiego sojuszu telewizyjnego i chce więcej inwestować w produkcje krajowe, także w Niemczech. Pier Silvio Berlusconi, syn zmarłego byłego premiera Włoch i potentata medialnego, powiedział dla agencji prasowej APA, że trzeba się powiększyć.

ProSiebenSat.1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
– Aby wytrzymać presję międzynarodowych korporacji, musimy się powiększać. Nie jesteśmy zainteresowani kupnem kanału telewizyjnego we Francji czy w Niemczech, ale chcemy stworzyć duży europejski kanał.

Finivest, rodzinny holding Berlusconiego, jest udziałowcem prawie połowy holdingu telewizyjnego MFE, dawniej Mediaset. Z kolei MFE ma już prawie 30 proc. udziałów w grupie medialnej ProSiebenSat.1. Po wcześniejszym oporze w zarządzie ProSiebenSat.1 przeciwko wpływom MFE, spółki medialne zbliżyły się ostatnio pod rządami nowego dyrektora generalnego Berta Habets. Mówiono o „satysfakcjonującej współpracy”, także jeśli chodzi o treść. To skłoniło do działania Niemieckie Stowarzyszenie Dziennikarzy (DJV), które zaczęło ostrzegać przed „pełzającą berluskonizacją” stacji telewizyjnych.

Berlusconi chce także inwestować w niemieckie produkcje.
Koncern ProSiebenSat.1 sprzeciwiał się treściom głównego włoskiego akcjonariusza MFE. Synergia powinna być, ale z wyjątkiem treści. Jednak według APA, Pier Silvio Berlusconi planuje zwiększyć inwestycje w produkcje krajowe we Włoszech i Hiszpanii, a być może też w Niemczech. Celem projektu jest jednak stworzenie dużej europejskiej platformy dystrybucji treści i sprzedaży reklam, która wielkością i technologią będzie konkurować z internetowymi gigantami.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

529 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...