reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

MediaMobil z pojemnością Eutelsat do globalnej łączności morskiej

dodano: 2023-11-08 11:56 | aktualizacja: 2023-11-08 12:30
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat Group/MediaMobil.de

Statek Mediamobil logo 360px MediaMobil Communication GmbH, niemiecka firma telekomunikacyjna z Bremy, która specjalizuje się w dostępie do Internetu w odległych lokalizacjach - szczególnie na morzu - wybrała francuskiego operatora satelitarnego Eutelsat Group dla zapewnienia przepustowości łączności morskiej z satelity dla setek statków offshore na całym świecie. Z umowy nie wynika wprost, że MediaMobil ma korzystać nie tylko z satelitów GEO od Eutelsat Group, ale także LEO od OneWeb.

MediaMobil/Eutelsat Group
Mediamobil eutelsat group statek satelita 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
MediaMobil skorzysta z rozwiązania Eutelsat ADVANCE, globalnej sieci satelitów GEO o niezrównanym zasięgu, ułatwiającym łączność na duże odległości i innowacyjną kontrolę sieci satelitarnej jako usługi. – poinformował operator satelitarny Eutelsat.

Kontrakt z Eutelsat Group zapewni MediaMobil dostęp do rozległej floty satelitów geostacjonarnych (GEO), których właścicielem i operatorem jest Eutelsat, oraz do solidnej infrastruktury naziemnej, obejmującej zestaw 16 globalnych bramek po wiele punktów obecności (PoP) zlokalizowanych na całym świecie.

Eutelsat ADVANCE to ekonomiczne i łatwe do wdrożenia rozwiązanie, które zapewnia łączność długodystansową i elastyczną przepustowość dla różnorodnych potrzeb rynków morskiego, rządowego, lotniczego i przedsiębiorstw prywatnych.

MediaMobil od dawna korzysta z usług pojemnościowych Eutelsat i dzisiaj potwierdza przejście na umowę leasingu usług, co jest zgodne z własną strategią Eutelsat.

Andreas Nil, dyrektor generalny MediaMobil, skomentował:

- Nasza umowa z Eutelsat OneWeb zapewnia niezrównaną łączność naszej flocie składającej się z ponad 100 wielozadaniowych tankowców i morskich statków budowlanych działających obecnie na całym świecie, dzięki dostępowi do floty satelitów o wysokiej wydajności i dużej przepustowości (HTS). dookoła świata. Umowa licencyjna na usługę umożliwi firmie MediaMobil dalszy rozwój pozycji dostawcy usług premium VSAT przy jednoczesnym obniżeniu kosztów przepustowości ponoszonych przez użytkowników. Możliwości Eutelsat OSS ułatwią także firmie MediaMobil rozwój zintegrowanych usług satelitarnych na wielu orbitach w połączeniu z systemem LEO, co zapewni naszym klientom wyjątkową jakość doświadczenia.


Źródło: eutelsat.com  mediamobil.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

429 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

509 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...