reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zaostrza się konflikt dystrybucyjny na Słowacji

dodano: 2023-11-09 16:16
autor: RO | źródło: zive.aktuality.sk

kłótnia zerwanie umowy umowa Markíza, najchętniej oglądana grupa telewizyjna na Słowacji, wysłała do mediów informację o rozwiązaniu umowy dystrybucyjnej z operatorami Antik Telekom i DSi Data. Z ustaleń portalu Živé.sk wynika, że nadawca nie zgadza się z faktem, że jego kanały nie wchodzą w skład wszystkich pakietów telewizyjnych, sprzedawanych abonentom. Przykładowo pakiet bez kanałów Markizy i JOJ w Antik kosztuje prawie o 7 euro mniej miesięcznie.

zive.aktuality.sk/Markiza
Markiza


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wspomniani operatorzy tylko do 30 listopada br. mogą dystrybuować kanały Markiza, Doma, Dajto i Markiza Krimi. Prawdopodobnie po tej dacie stracą możliwość udostępniania stacji swoim abonentom, jeżeli nie osiągną porozumienia z grupą Markiza.

Markiza przez długi czas w ciągu roku komunikowała się z firmami, ostrzegając o naruszaniu warunków umowy. Żadna spółka nie wyraziła chęci uregulowania stosunków umownych, dlatego zapadła decyzja o zerwaniu umów, podkreślił dyrektor generalny Markizy, Peter Gažík.

Antik Telecom wydał oświadczenie o podjęciu wszelkich kroków, aby abonenci nie utracili dostępu do ulubionych programów. Firma ze słowackiej miejscowości Koszyce chce wyjaśnić sytuację i kontynuować długoterminową współpracę z najchętniej oglądaną grupą telewizyjną w kraju.

UPC już w czerwcu sygnalizowało, że chciałoby oferować pakiety telewizyjne bez kanałów Markizy. Wówczas abonenci mieliby wybór czy chcą oglądać kanały Markiza, Doma i Dajto, czy płacić niższą kwotę za usługę telewizyjną.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 390 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...