reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Zaostrza się konflikt dystrybucyjny na Słowacji

dodano: 2023-11-09 16:16
autor: RO | źródło: zive.aktuality.sk

kłótnia zerwanie umowy umowa Markíza, najchętniej oglądana grupa telewizyjna na Słowacji, wysłała do mediów informację o rozwiązaniu umowy dystrybucyjnej z operatorami Antik Telekom i DSi Data. Z ustaleń portalu Živé.sk wynika, że nadawca nie zgadza się z faktem, że jego kanały nie wchodzą w skład wszystkich pakietów telewizyjnych, sprzedawanych abonentom. Przykładowo pakiet bez kanałów Markizy i JOJ w Antik kosztuje prawie o 7 euro mniej miesięcznie.

zive.aktuality.sk/Markiza
Markiza


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wspomniani operatorzy tylko do 30 listopada br. mogą dystrybuować kanały Markiza, Doma, Dajto i Markiza Krimi. Prawdopodobnie po tej dacie stracą możliwość udostępniania stacji swoim abonentom, jeżeli nie osiągną porozumienia z grupą Markiza.

Markiza przez długi czas w ciągu roku komunikowała się z firmami, ostrzegając o naruszaniu warunków umowy. Żadna spółka nie wyraziła chęci uregulowania stosunków umownych, dlatego zapadła decyzja o zerwaniu umów, podkreślił dyrektor generalny Markizy, Peter Gažík.

Antik Telecom wydał oświadczenie o podjęciu wszelkich kroków, aby abonenci nie utracili dostępu do ulubionych programów. Firma ze słowackiej miejscowości Koszyce chce wyjaśnić sytuację i kontynuować długoterminową współpracę z najchętniej oglądaną grupą telewizyjną w kraju.

UPC już w czerwcu sygnalizowało, że chciałoby oferować pakiety telewizyjne bez kanałów Markizy. Wówczas abonenci mieliby wybór czy chcą oglądać kanały Markiza, Doma i Dajto, czy płacić niższą kwotę za usługę telewizyjną.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...