reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Departament Obrony USA podpisuje umowę z SES

dodano: 2023-11-09 17:01
autor: Janusz Sulisz | źródło: SES

SES O3b power satelita 360px Departament Obrony USA podpisał umowę o wartości 270 mln dol. na zakup usług łączności satelitarnej od globalnego operatora satelitarnego SES (znany jako Astra) w Luksemburgu. Zgodnie z ogólną umową zakupu (tzw. BPA) firma zależna SES Space & Defense zapewni Departamentowi Obrony Stanów Zjednoczonych komunikację o znaczeniu krytycznym, wykorzystując system satelitów O3b mPOWER firmy SES.

SES
O3b mPOWER SES


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SES Space & Defense, spółka zależna będąca w całości własnością SES, podpisała ogólną umowę zakupu (BPA) z Departamentem Obrony Stanów Zjednoczonych (DoD) na średnią orbitę okołoziemską (MEO) o niskim usługi satelitarne o dużej przepustowości (HTS) z opóźnieniami. 

Umowa przewiduje świadczenie usług łączności satelitarnej z konstelacji SES O3b mPOWER.

Zamówienie ma charakter zamówienia na wykonanie prac i stanowi część tzw. jednorazowej umowy w sprawie zamówienia, którą SES podpisała w 2018 r. z Agencją Systemów Informacji Obronnej (DoD DISA).

Jednorazowa umowa zakupu zapewnia amerykańskiemu wojsku dostęp do satelitów O3b mPOWER w ramach tej usługi. Obejmuje to usługi satelitarne, a także usługi bramek, terminali, wsparcie techniczne, prace instalacyjne, nadawanie naziemne i szkolenia.

SES z siedzibą w Luksemburgu świadczy usługi na rzecz rządu USA za pośrednictwem swojej spółki zależnej SES Space & Defence z siedzibą w Reston w Wirginii.

Źródło: ses.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...