reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

France 2-3 UHD wystartują na Fransat bezpłatnie

dodano: 2023-11-12 08:40
autor: RO | źródło: fransat.fr/satkurier.pl

France 2 UHD i France 3 UHD Telewizja w ultrawysokiej rozdzielczości 4K stanie się w niedalekiej perspektywie standardem dla francuskich gospodarstw domowych. Krajowy Urząd Regulacji Komunikacji Audiowizualnej i Cyfrowej (ARCOM) zatwierdził emisję kanałów France 2 UHD i France 3 UHD w naziemnej telewizji cyfrowej TNT, a operator Fransat potwierdził, że włączy te stacje na satelicie Eutelsat 5 West B (5°W) dla swoich użytkowników.

Fransat
Fransat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zgodnie ze swoją misją zapewnienia dodatkowego zasięgu NTC, Fransat będzie jednocześnie dystrybuował kanały 4K drogą satelitarną, umożliwiając w ten sposób wszystkim francuskim gospodarstwom dostęp do telewizji UHD w każdym miejscu we Francji, bez ograniczeń.

Fransat 2 UHD zostanie uruchomiony w pierwszym kwartale 2024 roku, a już latem przyszłego roku powinien docierać do 70% gospodarstw z nadajników naziemnych. Stacja ruszy przed rozpoczęciem Letnich Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich. W swojej ofercie zaoferuje inne transmisje na żywo, filmy dokumentalne i fabularne, a także programy rozrywkowe.

France 3 UHD posiada tymczasowe zezwolenie na nadawanie w okresie od 10 lipca do 10 września 2024 roku, czyli w czasie rozgrywek.

TNT UHD dla każdego!
Z odbioru naziemnego TNT korzysta prawie co drugie gospodarstwo domowe, a dla niemal co piątego gospodarstwa jest wyłącznym sposobem odbioru telewizji. Do odbioru UHD należy posiadać telewizor gotowy do rozdzielczości 3840x2160 pikseli, standardu HDR10 (High Dynamic Range) i formatu dźwięku Dolby AC4. Większość telewizorów UHD sprzedawanych od 2019 r. obsługuje podane specyfikacje.

ARCOM zauważył, że jeszcze kilka prywatnych stacji telewizyjnych z TNT wyraziło zainteresowanie emisją w jakości 4K.
Z kolei 14 listopada br. różni gracze zaangażowani w znaczącą ewolucję naziemnej telewizji cyfrowej spotkają się w centrum konferencyjnym Maison de la Chimie w Paryżu, aby omówić przyszłość tej technologii i przygotować ogólnokrajową premierę nowoczesnej rozdzielczości obrazu 4K.

Dla operatora Fransat są prowadzone testy na satelicie.
W ramach przygotowań są sprawdzane różne warianty transmisji - niedawno eksperymentowano ze standardem DVB-SIS.

Aktualne parametry techniczne:
Eutelsat 5 West B (5°W)
tp. F2 (12,522 GHz, pol. V, SR: 29950, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK) - wiązka Transalpine
Kodowanie: Viaccess


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

209 zł Więcej...