reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2023-12-01 - 2023-12-02

CFN zadebiutuje na sportowych antenach Polsatu

dodano: 2023-11-13 18:11
autor: Janusz Sulisz | źródło: CFN/polsatsport.pl

CFN 9 gala MMA Polsat Sport Fight logo 360px Już 8 grudnia odbędzie się gala organizacji Contender Fight Night 9 przy współpracy z Tuco Promotion. W Wałbrzychu dojdzie do kilku ciekawie zapowiadających się pojedynków, a w walce wieczoru zobaczymy starcie Dawida Romańskiego (5-1, 3 KO, 2 SUB) z Michałem Oleksym (2-0, 1 SUB). Contender Fight Night zadebiutuje na sportowych antenach Polsatu.

CFN
Gala CFN MMA logo 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Organizacja Contender Fight Night zorganizowała dotychczas 8 wydarzeń.

Galę z numerem 9 fani będą mieli okazję zobaczyć na sportowych antenach Polsatu. Na poprzednich edycjach CFN występowali tacy zawodnicy jak walczący w KSW Łukasz Charzewski, Natalia Baczyńska-Krawiec, Wojciech Kazieczko czy znani z FEN Patryk Duński i Marcin Zontek. 

- W ciągu 5 lat udało się zorganizować 8 wydarzeń głównych oraz 2 mniejsze pod nazwą CFN Challengers. Walczyło u nas wiele utalentowanych zawodników i zawodniczek, którzy nadal z powodzeniem rywalizują w większych organizacjach

- powiedział właściciel CFN, Paweł Oleksy

Teraz współpracując z grupą Tuco Promotion Contender Fight Night zawita do Wałbrzycha.

- Dolny Śląsk, a zwłaszcza Wałbrzych od zawsze kojarzy się z ciężką pracą, górniczym trudem i codzienną walką o byt. W takie miejsca dociera Tuco Promotion, pokazując ludziom czysty sport. To odpowiednie miejsce na wydarzenia tego typu, a patrząc na kartę walk, czekają nas starcia prawdziwych gladiatorów

- stwierdził dyrektor wykonawczy Tuco Promotion Adam Makówka.

W walce wieczoru gali CFN 9 zobaczymy najlepszego zawodnika kategorii muszej w Polsce. Dawid Romański w kategorii do 57 kg nie jest jednak w stanie rywalizować, gdyż w naszym kraju mało kto chce walczyć w tej dywizji. "Roman" musi zatem startować w wadze koguciej, ale i to wychodzi mu bardzo dobrze. 

Romański nie boi się wyzwań, o czym świadczą jego boje w kickboxingu oraz boksie. Priorytetem dla zawodnika z Białogardu jest jednak MMA i to właśnie w tej formule stoczył on swój poprzedni pojedynek. Na gali organizowanej przez Tuco Promotion i King Promotion w maju 2023 roku pokonał przed czasem Jarosława Chokoboka. 

Kolejnym rywalem Romańskiego będzie niepokonany na zawodowstwie Michał Oleksy.

Z Contenderem związany od pierwszej gali, kiedy to występował jeszcze w semi-pro. W tym roku stoczył dwa pojedynki, oba wygrał przed czasem. Najpierw z Danielem Wojańczykiem, który złamał nogę, a następnie poddał Marcina Maleszewskiego. 

Interesująco będzie również w co main evencie, w którym Artur Gałecki (3-2, 2 KO) zawalczy z Łukaszem Grądzkim (2-2, 1 KO). Pierwszy z nich występował na galach Contendera z numerami 1, 2, 4, 5 i 7. Można więc go nazwać weteranem organizacji. Należy również dodać, że w CFN przegrał tylko raz, z mocnym prospektem Gracjanem Misiem, który niedawno świetnie zaprezentował się w federacji Fight Exclusive Night. 

Grądzki karierę zaczął od porażki z Dawidem Borzęckim, ale później przyszły dwie wygrane. Z Rafałem Kuźmą oraz Marcinem Fryczem. Tego drugiego znokautował na gali Babilon MMA 34. W sierpniu 2023 roku przyszła porażka z niezwykle utalentowanym Bogdanem Danilko podczas Strife. Widać zatem, że gale mocnych organizacji to nie nowość dla zawodnika pochodzącego z Białegostoku. 

Kartę główną CFN 9 otworzy stawiający pierwsze kroki w MMA Mateusz Trzebiatowski (0-1).

Zawodnik ze Szczecina debiutował na gali Revolta 3. Przegrał wtedy z dużo bardziej doświadczonym Bartłomiejem Bielawskim, jednak trzeba zaznaczyć, że mimo zerowego doświadczenia popularny "Trzebe" chciał najmocniejszego z możliwych rywali na debiut. Teraz zawodnik trenujący w jednym z najlepszych klubów w Polsce, czyli w Berserker's Team zamierza zanotować pierwszą wygraną w karierze. Do walki z Krzysztofem Rufą 30-latek przygotowuje się m.in. pod okiem legendy polskich sportów walki Michała Materli. 

- Podczas najbliższego wydarzenia zobaczymy lokalnych bohaterów, którzy wraz ze swoimi kibicami stworzą niepowtarzalną atmosferę na hali oraz znanych i doświadczonych zawodników z całej Polski. Tradycją są również występy topowych amatorów. W karcie znalazło się 4 medalistów mistrzostw Polski MMA, w tym również jeden mistrz świata. Ponadto medaliści zawodów zapaśniczych oraz kickbokserskich

- dodał Oleksy. 


Podczas gali CFN 9 zobaczymy pojedynki w MMA oraz K1 w małych rękawicach.
W karcie 10 pojedynków, a wszystkie z nich będzie można obejrzeć już na początku grudnia. 

- W 2019 roku podczas CFN 3 jako prekursorzy zorganizowaliśmy pierwszą walkę K1 w małych rękawicach. Również podczas tego eventu na głównej karcie zobaczymy taki pojedynek. Kibice z Dolnego Śląska mieli okazję już dobrze nas poznać. Teraz czas, by dzięki współpracy z Tucop Promotion i pozyskaniu tak dużego partnera medialnego, jak Telewizja Polsat, poznała nas szersza publika. Na gali CFN 9 się nie zatrzymujemy, wkrótce zostanie ogłoszona data kolejnego, jubileuszowego eventu

- zakończył organizator wydarzenia. 


Gala Contender Fight Night 9 już 8 grudnia.

Transmisja na sportowych antenach Polsatu: w kanałach Polsat Sport Fight i Super Polsat.

Źródło: polsatsport.pl  youtube.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sporty walki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

209 zł Więcej...