reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Jak wynająć płatnego zabójcę” - premiera na Vodylli [wideo]

dodano: 2023-11-23 10:11
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: VODYLLA

Jak wynająć płatnego zabójcę Vodylla Od 23 listopada br. na platformie filmów dokumentalnych VODYLLA można oglądać dwuczęściowy film dokumentalny „Jak wynająć płatnego zabójcę”. Yinka Bokinni, prezenterka radiowa i telewizyjna oraz vlogerka zajmująca się tematyką kryminalną, sprawdza, czy morderstwo na zlecenie naprawdę jest na wyciągnięcie ręki. A jeśli tak, czy jesteśmy bezpieczni?

„Jak wynająć płatnego zabójcę” / VODYLLA
Jak wynająć płatnego zabójcę Vodylla


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dziennikarskie śledztwo rozpoczyna od danych dostarczonych przez hakera, który włamał się na stronę Besa Mafia w darknecie, oferującą za odpowiednie wynagrodzenie w bitcoinach wyspecjalizowane usługi, w tym podpalanie, porwania, bicie, tortury i zabójstwo. Znajduje setki maili od tzw. zwykłych ludzi, którzy chcą zamówić - jak pizzę - zabójców do usunięcia z tego świata setek złych macoch, zużytych kochanek, niewiernych mężów, starych żon, przyjaciół i kolegów z pracy dla zemsty lub pieniędzy. Potencjalne ofiary pochodzą z Brazylii, Iraku, USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec…

Yinka Bokinni wędruje śladami osób z listy do uśmiercenia. Niektóre rzeczywiście zginęły, jak Ama Allwine zastrzelona we własnym domu. FBI pół roku wcześnie poznało groźby względem kobiety. Jak się okazało, ostatecznie za spust pociągnął oddany małżonek sfrustrowany brakiem skuteczności zabójcy z Besa Mafii. Gabe Scott, którego była żona Kristy Lynn Felkins zapłaciła w 2016 roku dwanaście bitcoinów zabójcy za pośrednictwem strony Besa Mafia, przeżył.

Besa Mafia, jak wiele innych witryn o podobnym profilu w ciemnej sieci, okazało się oszustwem, nastawionym na kradzież kryptowalut od naiwnych. Zabójcy trafiają w niewłaściwe miejsce, utykają w korku albo przerywają misję z innych zaskakujących powodów. Oszustwo oszustwem, ale przerażające są mordercze intencje zleceniodawców i powody dla których weszli ciemny, podziemny świat. Na dark web nikt nie trafia przypadkowo.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

509 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...