reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

70 lat „Apelu Jasnogórskiego” - koncert w TVP

dodano: 2023-12-08 16:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP1 TVP 1 Jedynka „Modlitwa pokoleń. 70 lat Apelu Jasnogórskiego” Maryja i Jezus Chrystus Kanały TVP1 i TVP Polonia transmitować będą z Jasnej Góry, w Częstochowie, koncert „Modlitwa pokoleń. 70 lat Apelu Jasnogórskiego”. Wystąpią Magdalena Drozd, Maria Stachera, Agnieszka Cudzich, Stanisława Celińska, Zuzanna Cudzich, Andrzej Lampert, Aleksander Leon, Filip Robak, Kamil Bednarek i Paulini ze Skałki. Koncert poprowadzi Tomasz Wolny („Pytanie na śniadanie” na kanałach TVP2, TVP Polonia i TVP Kobieta, i „Panorama” na kanałach TVP2, TVP Polonia i TVP Info). Dodajmy, że „Apel Jasnogórski” transmituje TV Trwam.

TVP1 TVP 1 Jedynka „Modlitwa pokoleń. 70 lat Apelu Jasnogórskiego”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W piątek, 8 grudnia br. o godzinie 20:30 kanały TVP1 i TVP Polonia zapraszają na wydarzenie muzyczne pod tytułem „Modlitwa pokoleń. 70 lat Apelu Jasnogórskiego”. W jasnogórskiej bazylice wystąpią między innymi Magdalena Drozd, Maria Stachera, Agnieszka Cudzich, Stanisława Celińska, Zuzanna Cudzich, Andrzej Lampert, Aleksander Leon, Filip Robak, Kamil Bednarek i Paulini ze Skałki.

„Apel Jasnogórski” od 70 lat łączy Polaków w kraju oraz tych rozproszonych po całym świecie. Codzienna modlitwa z Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej jest również fenomenem społecznym, który łączy pokolenia wychowane i funkcjonujące w różnych realiach politycznych, społecznych i gospodarczych. 

Idea powstania apelu zrodziła się 8 grudnia 1953 roku w Kaplicy Matki Bożej. Modlitwa zaczęła się od małej grupy - paulinów i członkiń Instytutu Prymasa Wyszyńskiego proszących Maryję o uwolnienie uwięzionego przez komunistów księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz opiekę nad Polską (więcej tutaj).

W okrągłą rocznicę powstania „Apelu Jasnogórskiego” Telewizja Polska pokaże wydarzenie muzyczne - koncert składać się będzie się z trzech części. W pierwszej artyści wykonają znane utwory maryjne w nowych aranżacjach. O godzinie 21:00 w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej odmówiony zostanie „Apel Jasnogórski”, po którym przypomniane zostaną historia i znaczenie nabożeństwa dla narodu polskiego. Następnie odbędzie się drugą cześć koncertu. Wystąpią między innymi Magdalena Drozd, Maria Stachera, Agnieszka Cudzich, Stanisława Celińska, Zuzanna Cudzich, Andrzej Lampert, Aleksander Leon, Filip Robak, Kamil Bednarek i Paulini ze Skałki. Koncert poprowadzi Tomasz Wolny („Pytanie na śniadanie” na kanałach TVP2, TVP Polonia i TVP Kobieta, i „Panorama” na kanałach TVP2, TVP Polonia i TVP Info - więcej tutaj).

Dodajmy, że „Apel Jasnogórski” transmituje TV Trwam (więcej tutaj).
 
Maryja i Jezus Chrystus na plakacie promującym koncert „Modlitwa pokoleń. 70 lat Apelu Jasnogórskiego”, foto: TVP
Maryja i Jezus Chrystus na plakacie promującym koncert „Modlitwa pokoleń. 70 lat Apelu Jasnogórskiego”, foto: TVP


„Modlitwa pokoleń. 70 lat Apelu Jasnogórskiego” - transmisja w piątek, 8 grudnia 2023 roku o godz. 20:30 na kanałach TVP1 i TVP Polonia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

429 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...