reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Vivacom i Eutelsat uruchomią uplink dla OneWeb

dodano: 2023-12-09 20:32 | aktualizacja: 2023-12-10 19:35
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat/Vivacom

eutelsat vivacom Oneweb antena 360px Bułgarska spółka telekomunikacyjna Vivacom, należąca do United Group, nawiązała współpracę z operatorem satelitarnym Eutelsat Group w celu uruchomienia wspólnej stacji naziemnej (uplinku) w Bułgarii. Uplink jako czwarty tego typu obiekt w Europie i jeden z zaledwie 35 działających na świecie, umożliwi rozszerzenie usług komunikacyjnych OneWeb na rzecz usług łączności Grupy Eutelsat na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO).

Vivacom/Eutelsat Group
eutelsat vivacom Oneweb uplink 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

W listopadzie 2022 roku Vivacom ogłosił, że rozpoczął budowę stacji naziemnej dla OneWeb, który we wrześniu tego roku połączył się z Eutelsatem.

Projekt jest realizowany w siedzibie Vivacom w gminie Stara Zagora, gdzie zapewni dodatkowe miejsca pracy w regionie na następne 10 lat i umieści Starą Zagorę na mapie świata w zakresie technologii kosmicznych i telekomunikacji. Ze względu na wszystkie te korzyści ekonomiczne projekt otrzymał certyfikat klasy C.

Stacja naziemna składa się z 18 anten i minicentrum danych, które łączy satelity LEO z siecią optyczną i centrami danych w Bułgarii i Europie.

Budowa rozpoczęła się pod koniec 2022 roku i pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych zakończyła się w maju 2023 roku, po czym pomyślnie przeszła procedurę testów i odbioru technicznego.

- Cieszymy się, że w ciągu zaledwie jednego roku udało nam się uruchomić tak ważny projekt, który przyniesie długoterminowe korzyści biznesowi i społeczeństwu w naszym kraju. Pozostajemy wierni naszej strategii dalszego inwestowania, wprowadzania innowacji i oferowania wysokiej jakości produktów i usług w oparciu o najnowocześniejsze technologie, które zasłużenie umacniają miejsce Vivacom na międzynarodowej mapie tego sektora. Wierzymy, że dzięki właściwej wizji strategicznej, ukierunkowanym inwestycjom i wysokiej wiedzy specjalistycznej naszego zespołu możemy ustanowić standardy w skali globalnej i przyciągnąć jeszcze więcej międzynarodowych firm technologicznych, które są gotowe inwestować w Bułgarii

– powiedział Nikolay Andreev, dyrektor generalny firmy Vivacom.

- 42 lata po tym, jak Stara Zagora trafiła na pierwsze strony gazet dzięki wkładowi w budowę pierwszego bułgarskiego sztucznego satelity „Intercosmos Bulgaria 1300”, projekt ten ponownie umieszcza nasze miasto na mapie światowego przemysłu kosmicznego. Z otwartymi ramionami witamy inwestycję w ten niezwykły projekt łączności satelitarnej, wiedząc, że nie tylko pobudzi on rozwój naszego miasta, ale także przyczyni się do włączenia cyfrowego w całej Eurazji

– powiedział Zhivko Todorov, burmistrz Starej Zagory.

- Składamy naszą wdzięczność firmie Vivacom za współpracę i pomoc w utworzeniu dodatkowej stacji naziemnej dla naszej sieci LEO. Stale zmierzamy w kierunku świadczenia globalnych usług łączności, a ta nowa witryna stanowi kolejny znaczący krok w kierunku osiągnięcia naszego nadrzędnego celu. Vivacom wnosi nie tylko bogatą wiedzę specjalistyczną w dziedzinie telekomunikacji, ale także bezcenną wiedzę lokalną, co czyni z niej niezbędnego partnera

– powiedział Massimiliano Ladovaz, dyrektor operacyjny Grupy Eutelsat.


Źródło: eutelsat.com  vivacom.bg 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy satelitarni


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...