LKE: Legia Warszawa – AZ Alkmaar

dodano: 2023-12-12 09:53 | aktualizacja: 2023-12-13 11:25
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP Sport/Legia Warszawa/satkurier.pl

Legia AZ Alkmaar LKE Liga konferencji 360px Przed piłkarzami Legii Warszawa ostatni występ w grupie Ligi Konferencji Europy UEFA. To oni są w lepszej sytuacji od rywala w kontekście awansu do dalszej fazy pucharowej. Czy pozostaną w grze po spotkaniu przy ulicy Łazienkowskiej? Transmisja na żywo meczu Legia Warszawa – AZ Alkmaar w TVP i Viaplay. Sprawdź plan transmisji całej ostatniej 6. kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji Europy UEFA.

UEFA/Legia.com/satkurier.pl
Legia AZ Alkmaar LKE Liga konferencji 760px

W czwartek 14 grudnia dowiemy się, czy polskie zespoły będziemy oglądać w pierwszej połowie 2024 roku w Lidze Konferencji Europy. Najpierw zostanie rozegrane spotkanie w Warszawie. Wyłoni drugiego uczestnika fazy pucharowej z grupy E. Pewna awansu jest już Aston Villa.

Piłkarze z Birmingham zapewnili sobie to wygrywając w poprzedniej kolejce z Legią Warszawa, rewanżując się za niespodziewaną porażkę w Polsce. Zawodnicy Kosty Runjaica sprawili problemy faworytowi. Ernest Muci wyrównał w pierwszej połowie. Na drugiego straconego gola Wojskowi nie potrafili już odpowiedzieć.

Doszło do kolejnego w tej edycji skandalu, związanego ze starciami kibiców Legii z policją. Według władz stołecznego klubu cała sytuacja była sprowokowana przez gospodarzy.

A wcześniej AZ Alkmaar pokonało Zrinjskiego. Ten wynik, oraz porażka w Birmingham, spowodowały, że wicemistrzowie Polski nie są jeszcze pewni awansu.

Przed ostatnią kolejką mają 3 punkty przewagi nad holenderską ekipą.

Co najmniej remis pozwoli Legii na grę w LKE na początku 2024 roku. Teoretycznie ma jeszcze nawet szanse na 1. miejsce i bezpośredni awans do 1/8 finału. Ale żeby tak się stało, musi zwyciężyć i liczyć na porażkę Aston Villi. To podstawowe warunki.

Spotkanie będzie miało także dodatkowy podtekst po wydarzeniach w Holandii. Josue i Radovan Pankov zostali po przegranej 0:1 zatrzymani przez policję, a w przepychankach został poszkodowany prezes klubu Dariusz Mioduski. Oby tym razem emocje były tylko na boisku. Mecz w Warszawie rozpocznie się o godzinie 18:45. W tym samym czasie Zrinjski będzie podejmował ekipę Matty'ego Casha.

Harald Lechner został wybrany arbitrem głównym spotkania 6. kolejki Ligi Konferencji Europy UEFA, w którym Legia Warszawa zagra na własnym stadionie z AZ Alkmaar. W tym sezonie austriacki sędzia był rozjemcą m.in. w spotkaniu kwalifikacji Ligi Mistrzów UEFA, a także w fazie grupowej Ligi Europy UEFA.

Plan Legii na dzień przed meczem:

12:00 - trening przedmeczowy w Legia Training Center (otwarty dla mediów przez pierwsze 15 minut)
14:00 - konferencja prasowa Legii Warszawa w Legia Training Center (Kosta Runjaić i Steve Kapuadi)

Plan AZ Alkmaar na dzień przed meczem:

17:30 - konferencja prasowa AZ Alkmaar przy Łazienkowskiej (Pascal Jansen i jeden z piłkarzy znajdujących się w meczowej kadrze)
18:00 - trening przedmeczowy na płycie głównej boiska (otwarty dla mediów przez pierwsze 15 minut)

Plan transmisji - 6. kolejka Ligi Konferencji Europy UEFA:

14 grudnia (czwartek)

18:45 Legia WarszawaAZ Alkmaar, Viaplay, studio od 17:00 w TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacji mobilnej, Smart TV i HbbTV
Komentarz w TVP: Jacek Laskowski, Marcin Żewłakow; studio: Jacek Kurowski; reporter: Hubert Bugaj
Goście/eksperci: Jakub Wawrzyniak, Artur Wichniarek, Marek Papszun, Kazimierz Węgrzyn (analiza)