reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Premiera Teatru Telewizji „na żywo” w TVP1 - „Podstolina”

dodano: 2023-12-12 23:11
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP

TVP1 TVP 1 Jedynka TVP2 TVP 2 Dwójka TVP Polonia TVP Kultura Teatr Telewizji W poniedziałek, 18 grudnia o godz. 21:10 Teatr Telewizji zaprasza na kolejną premierę realizowaną w formule „na żywo”. „Podstolina” w reżyserii Mariusza Malca to spektakl oparty na motywach „Zemsty” Aleksandra Fredry, powstały na zwieńczenie roku wybitnego, polskiego komediopisarza. Tym razem intryga, przeniesiona we współczesne realia, koncentruje się na postaci atrakcyjnej wdowy i jej działaniach prowadzących do zapewnienia sobie szczęśliwej przyszłości.

Wiktoria Gorodeckaja (Podstolina) fot TVP
Podstolina Wiktoria Gorodeckaja fot TVP 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Podstolina już trzykrotnie zostawała wdową. Teraz pragnie ponownie ułożyć sobie życie u boku statecznego, majętnego mężczyzny, którym wydaje się być Cześnik Raptusiewicz. Jednak w momencie, gdy na jej drodze staje miłość sprzed lat - Wacław Milczek, nie waha się pójść za głosem serca i odnowić zażyłość. Wacław jednak jest zakochany w młodej Klarze Raptusiewiczównie. Dziewczyna posiada duży majątek, którym do momentu aż wyjdzie za mąż, opiekuje się Podstolina. Wdowa zdaje sobie sprawę, że czas działa na jej niekorzyść i za wszelką cenę stara się wykorzystać wszystkie swoje atuty, by zabezpieczyć własną przyszłość. Nieoczekiwanie otrzymuje wsparcie od ojca Wacława - Rejenta, który jest przeciwny związkowi Wacława z Klarą.

Obsada:
Wiktoria Gorodeckaja (Podstolina), Jarosław Gajewski (Cześnik Raptusiewcz), Małgorzata Mikołajczak (Klara), Andrzej Mastalerz (Rejent Milczek), Paweł Paprocki (Wacław), Krzysztof Szczepaniak (Papkin)

Scenariusz telewizyjny i reżyseria: Mariusz Malec
Realizacja telewizyjna: Marek Bik
Scenografia: Daria Dwornik, Aleksandra Żurawska
Kostiumy: Ewa Krauze
Muzyka: Paweł Paprocki

Czas: około 70’ 

Mecenasem Teatru Telewizji jest ORLEN S.A.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

675 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

429 zł Więcej...