reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Spas i Tsargrad w 12. pakiecie sankcji UE

dodano: 2023-12-20 00:15
autor: KuKa | źródło: obob.tv

Spas TV Unia Europejska przyjęła kolejny 12. pakiet sankcji przeciwko agresji Rosji wobec Ukrainy. Na liście sankcyjnej znalazły się m.in. 2 kanały telewizyjne z Federacji Rosyjskiej - Spas i Tsargrad. Sankcje wobec stacji są wprowadzone w związku z udzielaniem wsparcia dla wydarzeń, które rozpoczęły się 24 lutego 2022 roku.

Tsargrad TV
Tsargrad TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spas i Tsargrad zostają zakazane do dystrybucji w Europie, a to oznacza, że nie mogą być rozpowszechniane przez satelitę, sieci kablowe i IPTV we wszystkich krajach UE.

Spas TV to kanał nadawany przez Patriarchat Moskiewski Kościoła Prawosławnego. Jego przedstawicielem jest aktor i prezenter telewizyjny Borys Korczewnikow. To jeden z czołowych propagandystów Putina, gwiazda popularnego rosyjskiego serialu „Kadeci”.

Korczewnikow jest objęty osobistymi sankcjami UE od grudnia 2022 roku. Wówczas oświadczył, że nigdy więcej nie pojedzie do Europy (zakaz wjazdu do Europy jest częścią unijnych sankcji).

Tsargrad TV należy do przedsiębiorcy Konstantina Małofiejewa, który od 2014 r. sponsoruje działania zbrojne Federacji Rosyjskiej na Ukrainie. Jego kanał telewizyjny pokazuje nieprawdziwy obraz wydarzeń, propaguje skrajne nastawienie, promuje postawy ksenofobiczne oraz wrogość wobec przeciwników prezydenta Rosji.

Wcześniej zakazem objęto największe rosyjskie telewizje Rossija 1, RTR Planeta, Pierwyj, NTV Mir, Centr TV i Ren TV za szerzenie kremlowskiej propagandy i dezinformacji. Część z nich nadawano na europejskim systemie satelitarnym Eutelsat Hot Bird 13°E.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

409 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...