reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Vito odkrywa Polskę” na kanale TVP HD

dodano: 2024-01-06 13:14
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP HD Na kanale TVP HD wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu polskiego programu „Vito odkrywa Polskę”, którego pomysłodawcą i producentem wykonawczym jest Keep Rollin’. Jego gospodarzem będzie Vito Raho. - Pełna przygód wędrówka Włocha po Polsce pozwoli nam spojrzeć na nasz kraj oczami obcokrajowca, by na koniec przywołać stare porzekadło: „Cudze chwalicie, swego nie znacie” - zapowiada nadawca.

TVP HD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W styczniu br. na antenie kanału TVP HD zadebiutuje program „Vito odkrywa Polskę”. Vito Raho - rodowity Włoch i zapalony podróżnik, jeździ po całym świecie w poszukiwaniu wymarzonego dla siebie miejsca. Czy znajdzie je w Polsce? O tym widzowie przekonają się w styczniu br. Premierowe odcinki podróży emitowane będą od 7 stycznia 2024 roku, w każdą niedzielę o godzinie 11:50, tylko w stacji TVP HD.

Jak czytamy w opisie, Vito Raho to ciekawy świata i głodny wrażeń podróżnik. Urodził się w Apulii, regionie południowych Włoch, ale z wyboru jest obywatelem świata. Jako uzdolniony lingwistycznie fotograf i przewodnik turystyczny uosabia typ niespokojnego ducha,  wędrującego z kraju do kraju. Na jego podróżniczym szlaku nie mogło zabraknąć Polski z całą gamą unikalnych tradycji i obyczajów.

Swoją ośmioetapową wyprawę rozpocznie od serca Górnego Śląska, Katowic, gdzie górnicze tradycje mieszają się z wypełnioną szklanymi biurowcami nowoczesnością. Następnie przeniesie się na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Ta bajeczna kraina z pewnością zauroczy niejednego wspinacza, ale czy chwyci za serce włoskiego podróżnika? Położony niedaleko Kraków przybliży wiekową historię polskich królów, a smocza jama uraczy najprawdziwszymi legendami. Po takiej dawce emocji nie pozostaje nic innego, jak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady. Tutaj Włoch poczuje silny wiatr południowo-wschodnich rubieży Polski. Spróbuje też jazdy na huculskim koniu. Z kolei w Dolinie Dunajca pozna smak regionalnego napoju Dionizosa i przekona się, że polska winorośl spokojnie może konkurować z jej włoską siostrą.

Nie tracąc czasu, Vito Raho skieruje swe kroki w stronę wyjątkowego w skali światowej, renesansowego Zamościa. W cieniu krużganków skosztuje cebularza - lokalnego specjału, który jest w stanie skusić smakoszy o najbardziej wysublimowanych podniebieniach. Dziewiczą naturę niestrudzony podróżnik spotka nad Bugiem. Ta dzika, graniczna rzeka może okazać się na tyle pociągająca, że to właśnie tutaj odnajdzie swe szczęście. Ostatnim przystankiem na trasie odkryć będzie Warszawa. Europejska stolica, z historią jedyną w swoim rodzaju, pokaże włoskiemu obieżyświatowi zaskakujące oblicze, udowadniając, że nie tylko Rzym ma wiele do zaoferowania.

- Pełna przygód wędrówka po Polsce pozwoli nam spojrzeć na nasz kraj oczami obcokrajowca, by na koniec przywołać stare porzekadło: „Cudze chwalicie, swego nie znacie” - zapowiada nadawca.

Premierowe odcinki programu „Vito odkrywa Polskę” emitowane będą w każdą niedzielę o godzinie 11:50, od 7 stycznia br., tylko w stacji TVP HD.
 
Vito Raho w programie „Vito odkrywa Polskę”, foto: TVP
Vito Raho w programie „Vito odkrywa Polskę”, foto: TVP


„Vito odkrywa Polskę” - sezon 1., emisja w niedziele (od 7 stycznia 2024 roku) o godz. 11:50 w TVP HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...