reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Największe śledztwa CBŚP” na kanale Super Polsat

dodano: 2024-01-07 15:39 | aktualizacja: 2024-01-07 21:14
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus

Centralne Biuro Śledcze Policji CBŚP Policja grafika animacja rysunek bajka Na kanale Super Polsat wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu polskiego serialu dokumentalnego „Największe śledztwa CBŚP”, którego bohaterem jest Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP). - CBŚP po raz pierwszy w historii otwiera archiwa przed widzami - zapowiada nadawca. Producentem programu jest Constantin Entertainment Polska.

Centralne Biuro Śledcze Policji CBŚP Policja grafika animacja rysunek bajka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Piąta rano. Spokojne osiedle w mieście wojewódzkim dopiero budzi się do życia. Ciszę przerywa huk i okrzyki „Otwierać, policja!”. Do niepozornego mieszkania w jednym z bloków wkraczają uzbrojeni mężczyźni w kominiarkach. Kolejny raz oddział realizacji Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymuje zaskoczonego groźnego przestępcę w jego własnym łóżku. Jak zapowiada nadawca, to tylko jedna z wielu sensacyjnych scen, jakie widzowie zobaczą w dokumentalnej serii „Największe śledztwa CBŚP”, którą od 11 stycznia br. w każdy czwartek o godzinie 21:00 będzie można oglądać w stacji Super Polsat.

Jak czytamy w opisie, „Największe śledztwa CBŚP” to program dokumentalny, w którym Centralne Biuro Śledcze Policji po raz pierwszy w historii otwiera swoje archiwa przed widzami - funkcjonariusze biura zdradzą tajniki swojej pracy, a część z nich po raz pierwszy publicznie pokaże swoją twarz, ukrywaną latami pod kominiarką. To również moment, kiedy najbliżsi policjantów dowiedzą się, czym tak naprawdę zajmują się ich mężowie, żony, synowie i córki.

- Dokumentalna seria przedstawia najciekawsze i najbardziej sensacyjne śledztwa Centralnego Biura Śledczego Policji i ich fascynujące, zaskakujące, a niejednokrotnie przerażające szczegóły. Zobaczymy w nim pracę Centralnego Biura Śledczego Policji od kuchni i poznamy kulisy rozmaitych operacji - od rozbijania gangów pseudokibiców, przez likwidowanie laboratoriów narkotykowych po pościgi za najgroźniejszymi przestępcami - zapowiada nadawca.

W programie wykorzystane zostaną udostępnione ekskluzywnie przez Policję archiwalne materiały filmowe. Prezentowane sprawy przedstawią eksperci - byli i czynni policjanci, a także inni przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości. Nakreślony zostanie również kontekst każdego zatrzymania: jak działali przestępcy, jak rozpracowały ich służby i jak zostali zatrzymani.

- Seria dokumentalna „Największe śledztwa CBŚP” pozwoli widzom zobaczyć od kulis świat polskiej przestępczości zorganizowanej, jakiego nie znali, a każdy jej odcinek skupia się na innym obszarze działalności przestępczej i przybliża najważniejsze śledztwa kryminalne z danego obszaru, które zakończyły się akcją Centralnego Biura Śledczego Policji. Tematy odcinków odzwierciedlają specyfikę polskiego świata przestępczego: nielegalna działalność pseudokibiców, uprowadzenia, seksbiznes, zamachy bombowe, narkobiznes, przemyt, nielegalna broń, sprawy kryminalne, Archiwum X, nielegalne farmaceutyki - zapowiada nadawca.

Śledztwa ukazane są poprzez relacje ekspertów oraz - jak zapowiada nadawca - dynamicznie zmontowane materiały filmowe z policyjnego archiwum - rejestrowane przez samych policjantów, prosto z pierwszej linii ognia. Widzowie poznają także wydarzenia sprzed i po przeprowadzonej operacji, jak przygotowania czy fragmenty przesłuchań. Ponadto w programie znajdą się materiały dodatkowe, ukazujące okoliczności wydarzeń, ich medialny wymiar czy rozmaite szczegóły postępowań, jak na przykład fragmenty akt spraw sądowych.

Eksperci - wśród których oprócz stałych komentatorów znajdą się funkcjonariusze bezpośrednio związani lub uczestniczący w danej akcji - w swoich wypowiedziach nie tylko omawiają prezentowane wydarzenia, ale także dzielą się tajnikami pracy w Policji oraz swoimi doświadczeniami ze służby. Niektórzy z nich w programie po raz pierwszy ujawnią swój wizerunek. Widzowie zobaczą zarówno byłych policjantów, jak i czynnych funkcjonariuszy operacyjnych, których twarze oraz głos zostaną zanonimizowane, a także prokuratorów i biegłych sądowych.

Pierwszy odcinek pierwszego sezonu programu „Największe śledztwa CBŚP” wyemitowany zostanie premierowo w czwartek, 11 stycznia br. o godzinie 21:00 na kanale Super Polsat.

„Największe śledztwa CBŚP” - sezon 1., w kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.: „Porwania”
emisja: w czwartek, 11 stycznia br. o 21:00

W pierwszym odcinku widzowie poznają cztery sprawy porwań, które wstrząsnęły opinią publiczną. Funkcjonariusze Policji zdradzą tajniki swojej pracy. Stres, napięcie, niepewność, pełna koncentracja towarzyszą im na co dzień w walce o ludzkie życie - nie chodzi przecież tylko o zatrzymanie sprawców, ale przede wszystkim o odbicie zakładników. Czy zawsze się to udaje?

Odcinek 2.: „Kibole”
emisja: w czwartek, 18 stycznia br. o 21:00

Jak wygląda rozpracowywanie najbrutalniejszych grup kibolskich w Polsce? Dlaczego używają maczet jako broni? Kto nimi zarządza i jak wyglądają ich struktury? Czy rzeczywiście chodzi im o miłość do sportu i swojego klubu, czy o wpływy w świecie przestępczym? Na te wszystkie pytania odpowiedzą funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w drugim odcinku programu „Największe śledztwa CBŚP”.

„Największe śledztwa CBŚP” - sezon 1., emisja w czwartki (od 11 stycznia 2024 roku) o godz. 21:00 na kanale Super Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

679 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...