reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Lipowo. Zmowa milczenia” na kanałach TVN i ITVN

dodano: 2024-01-08 12:22
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN Warner Bros. Discovery/satkurier.pl

Player TVN „Lipowo. Zmowa milczenia” Na kanałach TVN i ITVN (TVN International) wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu polskiego serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, serii Player Original, którego producentami są TVN (Warner Bros. Discovery) i Akson Studio. Występują Julia Kijowska, Julia Konarska, Magdalena Żak, Edyta Ostojak, Agnieszka Suchora, Maja Barełkowska, Beata Kawka, Dorota Kolak, Olaf Lubaszenko, Jan Wieczorkowski, Antoni Sałaj, Mariusz Bonaszewski, Eryk Kulm junior, Mateusz Nędza, Artur Ziółkowski, Marcin Sztabiński, Antoni Sztaba, Krzysztof Wach i Piotr Pacek. Dotychczas serial ten był dostępny dla użytkowników serwisu VOD Player. Produkcję oparto na książce „Motylek”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński Media (Prószyński i S-ka), a której autorką jest Katarzyna Puzyńska.

Player TVN „Lipowo. Zmowa milczenia” Eryk Kulm junior, Julia Konarska, Julia Kijowska i Olaf Lubaszenko


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telewizja TVN zaprasza widzów na serialową premierę. „Lipowo. Zmowa milczenia” to serial kryminalno-obyczajowy na motywach powieści „Motylek” Katarzyny Puzyńskiej. W poniedziałek, 8 stycznia br. widzowie TVN poznają mieszkańców sielskiego Lipowa odgrodzonego murem tajemnic, przez który trudno się przebić.

Pierwszy odcinek pierwszego sezonu serialu „Lipowo. Zmowa milczenia” wyemitowany zostanie premierowo - w poniedziałek, 8 stycznia br. o godzinie 21:35 w telewizji TVN oraz w poniedziałek, 22 stycznia br. o godzinie 21:35 w stacji ITVN (TVN International).

Player Original to produkcje własne Playera, realizowane specjalnie na zamówienie serwisu i dostępne w VOD w Polsce tylko w Playerze (więcej tutaj).

„Lipowo. Zmowa milczenia” - sezon 1., opisy postaci:

Weronika (w tej roli Julia Kijowska) - nowa mieszkanka w Lipowie, tak zwana Przyjezdna. Wynajęła od Konarskich dom w lesie, gdzie zaszyła się wraz ze swoim czworonożnym przyjacielem. W małej miejscowości szuka ucieczki od warszawskiego zgiełku, dawnego życia oraz nieudanego małżeństwa z Michałem (Jan Wieczorkowski). A także weny do napisania książki. W nowym miejscu ma raczej pozycję outsiderki. Nie szuka towarzystwa, przyjaciół ani tym bardziej związku. Ceni sobie raczej spotkania bez zobowiązań. Podczas jednego z takich poznaje Daniela, jak się okazuje szefa miejscowego posterunku. Ich drogi ponownie krzyżuje się, kiedy Weronika próbuje rozwiązać zagadkę zakrwawionej dziewczyny w lesie, a potem także morderstwa zakonnicy z miejscowego zakonu. Zagadkowa wiedza i zorientowanie w temacie „nowej” imponują Danielowi, który wtajemnicza Weronikę w tajniki prowadzonego przez siebie śledztwa. A to z kolei sprawia, że wszystko przed czym uciekała - wraca.

Daniel (Piotr Pacek) - młody szef komisariatu w Lipowie. To typ delikatnego olbrzyma. W Lipowie mieszka z nadopiekuńczą matką, ale daleko mu do typowego maminsynka. Daniel zwyczajnie wie, że jest jedynym wsparciem dla matki (Beata Kawka) od czasu tragicznej śmierci ojca - bohatera. Tęskni za nim, chociaż słabo go pamięta. To w efekcie popycha go do tego, żeby być jak najlepszym policjantem. Choć Daniel ma duże ambicje, to niewiele okazji w Lipowie, żeby się naprawdę wykazać. Kiedy zostaje zamordowana zakonnica, rusza pełną parą, żeby znaleźć zabójcę. Śledztwo w sprawie morderstwa zakonnicy to jego życiowa szansa. A ciotka Klementyna (Dorota Kolak) daję mu ją. Faktycznie sprawa przerasta go, a okazuje się, że to dopiero czubek góry lodowej. Aby osiągnąć cel, nie powstrzyma się przed włączeniem w śledztwo „tej obcej” (Weroniki). To właśnie ona jednak wywraca jego świat do góry nogami i pozwala mu spojrzeć na Lipowo i jego mieszkańców zupełnie inaczej.

Józef (Olaf Lubaszenko) - ksiądz proboszcz w parafii w Lipowie, a jednocześnie zarządca miejscowego klasztoru, w którym oficjalnie mieści się doskonale prosperująca i sławna na całą Europę manufaktura haftowanych szat liturgicznych. Dla wielu ksiądz Józef jest jak najprawdziwszy ojciec, w zarządzanym przez niego, z pomocą siostry Moniki, klasztorze, mieszkańcy znajdują pracę i wsparcie. Ma poczucie humoru i łatwo nawiązuje kontakt. Ksiądz potrafi pomóc, ale też odpowiednio wykorzystać powierzone mu podczas spowiedzi sekrety.

Monika (Maja Barełkowska) - zakonnica ze skomplikowaną przeszłością - po cesarskim cięciu. Raz w miesiącu bywa u fryzjera, gdzie farbuje włosy. Od wielu lat w zakonie, była przedsiębiorcza i świetnie prowadziła parafię księdza Józefa. Znalezienie jej zwłok oficjalnie otwiera lipowską puszkę Pandory.

Edward (Antoni Sałaj) - małomówny, oddany pomocnik i powiernik Księdza Józefa, którego darzy miłością bezwzględną. Dał Edkowi drugą szansę w życiu. Edek teraz głęboko wierzy, że razem z Księdzem czyni świat lepszym.

Senior Kojarski (Mariusz Bonaszewski) - lokalny biznesmen i człowiek sukcesu. Dorobił się w czasach transformacji, a teraz ma ekskluzywny hotel i zespół pałacowy z parkiem. Jest też miejscowym dobroczyńcą. Dzięki swojej żonie Blance przeżywa drugą młodość, z czego szydzi jego trudny syn Junior. Senior planuje sprzedać część swoich udziałów w fabryce. Chociaż to wzbudza mieszane uczucia wśród lokalnej społeczności, Senior ma swoje plany – najzwyczajniej w świecie pragnie oddać się rodzinie i dziecku, którego spodziewają się z Blanką.

Blanka (Julia Konarska) - dla wielu jedynie „żona Kojarskiego.” Ale tylko ci, którzy jej dobrze nie znają, widzą w niej łasą na pieniądze Seniora karierowiczkę. Wystarczy ją lepiej poznać, żeby zauważyć, jak bardzo kocha sporo starszego od siebie męża. W Lipowie Blanka jest duszą towarzystwa, choć przez swój wygląd i śmiały ubiór bywa częstym obiektem zazdrości. Oraz adoracji ze strony Ziętara.

Ziętar (Eryk Kulm junior) - postać z lokalnego półświatka, prowadzi swoje szemrane interesy pod przykrywką legalnej działalności. Kolejna planowana inwestycja zaognia jego konflikt z księdzem i z Seniorem Kojarskim. Ziętar jest zakochany w Blance i planuje, że odbije ją Seniorowi. Ma też swoje drugie oblicze - kochającego i opiekującego się chorym ojcem po udarze syna.

Junior (Artur Ziółkowski) - marnotrawny syn Seniora z poprzedniego małżeństwa. Leniwy i mocno zakompleksionym, bardzo boi się stracić dostęp do pieniędzy ojca. Jego matka zmarła, kiedy był jeszcze dzieckiem. Pogrążony wtedy w żałobie Senior rzucił się w wir pracy i trochę zaniedbał relację z synem. Junior skrycie nienawidzi ojca, bo ten nieustannie przypomina mu o jego niedociągnięciach i sprawia wrażenie, jakby większą troską otaczał pracowników fabryki czy Tomasza (Mateusz Nędza), człowieka do wszystkiego Kojarskiego. Szczególnie w Tomaszu i Blance Junior widzi konkurencję, bo bardzo boi się stracić dostęp do pieniędzy ojca. Aby pokryć długi z hazardu wiąże się z Ziętarem, bossem miejscowego półświatka i największym wrogiem swojego ojca.

Wiera (Agnieszka Suchora) - prowadząca lokalny sklep dziwaczka, która zna się na naturalnych środkach leczniczych, także tych halucynogennych. To osoba życzliwa i mocno uduchowiona. Zawsze mówi co myśli. Wielu mieszkańców Lipowa się u niej leczy, większość potajemnie. Wiera zna sekrety mieszkańców miasta, oni natomiast nic nie wiedzą o jej. Stała się duchową przewodniczką Bartka Rosoła, a teraz zbliża się do Weroniki.

Janusz (Marcin Sztabiński) - policjant, niepijący alkoholik, samotny ojciec Ewy i Bartka. Dla swoich dzieci zrobiłby wszystko. Kiedy okazuje się, że Bartek może być zamieszany w śmierć siostry Moniki, wstawia się za nim. Do czasu. Bo prawda okazuje się być ponad jego siły.

Bartek (Antoni Sztaba) - syn Janusza i brat Ewy. Wrażliwy, niepasujący do świata, w którym żyje, a już na pewno do pracy w warsztacie samochodowym. W pewnym momencie okazuje się zamieszany w śmierć zakonnicy; nie ma alibi, zostaje aresztowany. Jego prawdziwą tajemnicę pomaga odkryć Weronika. Ale czy wszyscy są na nią gotowi?

Ewa (Magdalena Żak) - córka policjanta Janusza i siostra Bartka. Trochę zagubiona, ale rezolutna nastolatka. Jest wiecznie skłócona ze swoim samotnym ojcem, który zupełnie nie potrafi jej zrozumieć. W pewnym momencie wprowadzi Weronikę w sekrety Lipowa, stanie się jej informatorem i włączy w poszukiwania swojej przyjaciółki Majki. W niektórych kręgach figuruje jako Cytrynka.

Paweł (Krzysztof Wach) - policjant w Lipowie, syn policjanta-bohatera, który zginął tragicznie wraz z ojcem Daniela, dziś jego najlepszym przyjacielam. Wygląda trochę jak postać z amerykańskich filmów o nastolatkach, i tak też się czasem zachowuje. Tylko Paweł dawno już nastolatkiem nie jest, raczej jakby trwa w przedwczesnym stanie kryzysu wieku średniego. Z Elizą (Edyta Ostojak) jest „od zawsze” i teoretycznie prowadzą przykładne życie polskiej rodziny - dwójka dzieci, ładny domek, małe przyjemności. Paweł za to znajduje czas na to, żeby zajmować się kilkoma dziewczynami na raz. Obecnie w szczególności prowadzi korespondencję z dziewczyną, którą ma w aplikacji wpisaną jako „Cytrynka”.

„Lipowo. Zmowa milczenia” - sezon 1., w kolejnym odcinku:

Odcinek 1.
emisja: w poniedziałek, 8 stycznia br. o 21:35 w TVN i w poniedziałek, 22 stycznia br. o 21:35 w ITVN (TVN International)

W sennym i niepozornym Lipowie, miasteczku na Kujawach, pojawia się Przyjezdna - ppisarka Weronika Nowakowska. Zaszywa się w domku w lesie, szukając inspiracji do nowej książki. Już pierwszy wieczór w nowym miejscu okazuje się dla niej bogaty w doświadczenia. Również te szokujące - spotyka zakrwawioną dziewczynę w lesie. Na drugi dzień próbuje dowiedzieć się, co mogło się stać, ale nikt nie bierze jej na poważnie. Okoliczności działają na jej niekorzyść. Podobnie jak mieszkańcy Lipowa, którzy biorą ją za wariatkę. Z wyjątkiem Daniela - młodego szefa lokalnego posterunku policji, Wiery - miejscowej sklepikarki i znachorki, oraz siostry Moniki, jedynej zakonnicy z pobliskiego zakonu, której nie obowiązują śluby milczenia. A która wydaje się coś wiedzieć na temat tajemniczej dziewczyny z lasu.
 
Eryk Kulm junior, Julia Konarska, Julia Kijowska i Olaf Lubaszenko na plakacie promującym emisję serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, foto: TVN Warner Bros. Discovery
Eryk Kulm junior, Julia Konarska, Julia Kijowska i Olaf Lubaszenko na plakacie promującym emisję serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, foto: TVN Warner Bros. Discovery
Julia Kijowska na plakacie promującym emisję serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, foto: TVN Warner Bros. Discovery
Julia Kijowska na plakacie promującym emisję serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, foto: TVN Warner Bros. Discovery
Julia Konarska na plakacie promującym emisję serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, foto: TVN Warner Bros. Discovery
Julia Konarska na plakacie promującym emisję serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, foto: TVN Warner Bros. Discovery
Maja Barełkowska na plakacie promującym emisję serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, foto: TVN Warner Bros. Discovery
Maja Barełkowska na plakacie promującym emisję serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, foto: TVN Warner Bros. Discovery
Dorota Kolak na plakacie promującym emisję serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, foto: TVN Warner Bros. Discovery
Dorota Kolak na plakacie promującym emisję serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, foto: TVN Warner Bros. Discovery
Agnieszka Suchora na plakacie promującym emisję serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, foto: TVN Warner Bros. Discovery
Agnieszka Suchora na plakacie promującym emisję serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, foto: TVN Warner Bros. Discovery
Mariusz Bonaszewski na plakacie promującym emisję serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, foto: TVN Warner Bros. Discovery
Mariusz Bonaszewski na plakacie promującym emisję serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, foto: TVN Warner Bros. Discovery
Olaf Lubaszenko na plakacie promującym emisję serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, foto: TVN Warner Bros. Discovery
Olaf Lubaszenko na plakacie promującym emisję serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, foto: TVN Warner Bros. Discovery
Eryk Kulm junior na plakacie promującym emisję serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, foto: TVN Warner Bros. Discovery
Eryk Kulm junior na plakacie promującym emisję serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, foto: TVN Warner Bros. Discovery
Antoni Sztaba na plakacie promującym emisję serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, foto: TVN Warner Bros. Discovery
Antoni Sztaba na plakacie promującym emisję serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, foto: TVN Warner Bros. Discovery
Krzysztof Wach na plakacie promującym emisję serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, foto: TVN Warner Bros. Discovery
Krzysztof Wach na plakacie promującym emisję serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, foto: TVN Warner Bros. Discovery
Piotr Pacek na plakacie promującym emisję serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, foto: TVN Warner Bros. Discovery
Piotr Pacek na plakacie promującym emisję serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, foto: TVN Warner Bros. Discovery
Eryk Kulm junior, Julia Konarska, Julia Kijowska i Olaf Lubaszenko na okładce książki „Motylek” Katarzyny Puzyńskiej, foto: Prószyński Media (Prószyński i S-ka)
Eryk Kulm junior, Julia Konarska, Julia Kijowska i Olaf Lubaszenko na okładce książki „Motylek” Katarzyny Puzyńskiej, foto: Prószyński Media (Prószyński i S-ka)
Okładka książki „Motylek” Katarzyny Puzyńskiej, foto: Prószyński Media (Prószyński i S-ka)
Okładka książki „Motylek” Katarzyny Puzyńskiej, foto: Prószyński Media (Prószyński i S-ka)
Julia Kijowska w serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, foto: TVN Warner Bros. Discovery
Julia Kijowska w serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, foto: TVN Warner Bros. Discovery
Jan Wieczorkowski i Julia Kijowska w serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, foto: TVN Warner Bros. Discovery
Jan Wieczorkowski i Julia Kijowska w serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, foto: TVN Warner Bros. Discovery
Julia Kijowska w serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, foto: TVN Warner Bros. Discovery
Julia Kijowska w serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, foto: TVN Warner Bros. Discovery
Mariusz Bonaszewski i Julia Konarska w serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, foto: TVN Warner Bros. Discovery
Mariusz Bonaszewski i Julia Konarska w serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, foto: TVN Warner Bros. Discovery


„Lipowo. Zmowa milczenia” - sezon 1., emisja w poniedziałki (od 8 stycznia 2024 roku) o godz. 21:35 w TVN. Serial ten będą mogli również oglądać widzowie ITVN (TVN International).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...