reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Telewizja Sport 5 traci wszystkie licencje

dodano: 2024-01-18 13:22
autor: Jan Borejko | źródło: parabola.cz

Sport 5 Sportowa stacja Sport 5 nie może już nadawać. Czeski regulator - Rada Radiofonii i Telewizji (RRTV) na swoim pierwszym posiedzeniu cofnęła wszystkie koncesje czeskiej spółce SPORT 5 as w likwidacji. Kanał rozpoczął nadawanie 2 maja 2008 roku. O końcu czeskiej, bezpłatnej stacji sportowej pisaliśmy tu.

sport5.cz
Sport 5


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Na posiedzeniu w dniu 16 stycznia 2024 r. RRTV podjęła decyzję o cofnięciu Sport 5 koncesji na nadawanie kanałów naziemnych i satelitarnych. Zdaniem Rady powodem cofnięcia koncesji były względy prawne – nadawca nie nadawał w roku kalendarzowym 2023 dłużej niż 30 dni, bez uzasadnionych przeszkód technicznych uniemożliwiających mu nadawanie.

Jednocześnie organ regulacyjny nałożył na stronę postępowania, spółkę SPORT 5 as w likwidacji, obowiązek zapłaty odszkodowania za koszty postępowania powstałe na skutek naruszenia przez stronę obowiązków prawnych, czyli ryczałtu w wysokości 1000 koron w przypadku koncesji naziemnej, tyle samo w przypadku koncesji satelitarnej. Jest to zatem łączna suma 2000 koron tytułem zwrotu kosztów postępowania, którą strona postępowania musi zapłacić w ciągu pięciu dni roboczych.

Czeski kanal Sport 5 przestał nadawać latem ubiegłego roku.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia kanałów


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...