reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Przyszłość Rhein-Main TV jest zagrożona

dodano: 2024-01-24 20:23
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

rheinmaintv-logo-360px.jpg Niemiecki nadawca regionalny Rhein-Main TV, którego siedziba mieści się w Hesji, zakończył nadawanie satelitarne z Astry 19,2°E w dniu 5 stycznia 2024 roku, a w zeszłym tygodniu ogłosił upadłość. Jako przyczynę podał zmniejszone przychody z reklam, spadek zamówień i wysokie koszty dystrybucji satelitarnej, nie dostając wsparcia rządu.

satkurier.pl
rheinmain tv ze studia 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z raportu gazety Frankfurter Neue Presse wynika, że próby regionalnego nadawcy mającego na celu pozyskanie nowych środków od akcjonariuszy lub dofinansowania ze strony Hesji zakończyły się niepowodzeniem.

Rhein-Main TV liczy na wsparcie. W przeciwieństwie do podobnych nadawców regionalnych TV.Bayern czy Sachsen Fernsehen, Rhein-Main TV nie uzyska od krajowego urzędu ds. mediów Medienanstalten żadnych funduszy na dystrybucję z Astry, wyjaśnia portal Mittelhessen w swoim artykule, cytując wypowiedź dyrektor zarządzającej Saskia Winkelmann.

Poszukiwania nowych inwestorów dla Rhein-Main TV ciągle trwają. Osoby odpowiedzialne za projekt liczą też na dofinansowanie ze strony rządu.

Stacja regionalna rozpoczęła nadawanie 20 lat temu. Tutaj o tym pisaliśmy.
Od 5 stycznia br. Rhein-Main TV zaprzestała emisji MPEG-4/SD z Astry 1N (19,2°E) na 12,633H (SR: 22000, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK). Wolny slot przejęła stacja telezakupowa Juwelo TV.

Od 15.01.2024 r. regionalną stację z Ren-Men można znaleźć w usłudze Lokal-TV Portal (HbbTV) z satelity Astra 1L (19,2°E) na częstotliwości 11,553 GHz, pol. H (SR: 22000, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK). Dodatkowo odbiornik musi być kompatybilny z HbbTV i mieć podłączenie do Internetu. Stacja emituje najnowsze i najbardziej aktualne wydarzenia z regionu Frankfurt/Ren-Men.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...