reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Fenomen”​​​​​​​ w telewizji TVN24

dodano: 2024-01-27 05:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN Warner Bros. Discovery/satkurier.pl

Next Film „Fenomen” W telewizji TVN24 wyemitowany zostanie premierowo polski film „Fenomen”, którego bohaterem jest Jerzy Owsiak, prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP). Producentem tego dokumentalnego filmu jest dFlights, wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest Next Film z grupy Helios (Agora). Bohater filmu opowiada m.in. o tym, jak wyglądały kulisy przeniesienia do Polski idei „Przystanku Woodstock” (wydarzenie w Polsce odbywa się obecnie pod nazwą „Pol'and'Rock Festival”). Dodajmy, iż finały „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” transmitują obecnie kanały TVN, ITVN/TVN International, TVN24 i TTV.

Next Film „Fenomen”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Fenomen” to rozmowa z Jerzym Owsiakiem - twórcą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Opowiada on, jak doszło do powołania charytatywnej organizacji. Prezentuje też początki jej działalności. Przywołuje całą trzydziestoletnią historię. Premierowa emisja filmu „Fenomen” odbędzie się w sobotę, 27 stycznia br. o godzinie 17:25 na kanale TVN24.

Dokument śledzi przemianę Jerzego Owsiaka. Beztroski hipis stał się liderem obywatelskiego ruchu. Ponadto porusza temat „Przystanku Woodstock” (wydarzenie w Polsce odbywa się obecnie pod nazwą „Pol'and'Rock Festival”). - Dzięki „Fenomenowi” widzowie zobaczą również, jak wielkie przemiany zaszły w społeczeństwie przez trzy dekady. Reakcje na to, co robi Jurek Owsiak, od ogromnego entuzjazmu aż po kwestionowanie jego pracy, to obraz samych Polaków, a także polaryzacji, która nastąpiła między nimi w ostatnich latach - czytamy w opisie.

Reżyserką „Fenomenu” jest Małgorzata Kowalczyk, autorami scenariusza są Małgorzata Kowalczyk i Mikołaj Suchocki, a za zdjęcia odpowiadał Bogumił Godfrejów. Obraz wyprodukowała Dominika Kulczyk i powiązana z nią spółka dFlights. Film został zrealizowany ze wsparciem finansowym przyznanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego na podstawie „Ustawy o finansowym wspieraniu produkcji audiowizualnej”. Dystrybutorem produkcji jest Next Film - firma należąca do Grupy Agora, która zajmuje się produkcją i dystrybucją filmową (więcej tutaj).

Dodajmy, iż film „Fenomen” pojawił się w kinach w piątek, 20 stycznia 2023 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, że telewizja TVN jest partnerem i gospodarzem finałów „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” od 25. finału, który odbył się w 2017 roku. Wcześniej wydarzenie to transmitowały kanały TVP (więcej tutaj).
 
Plakat promujący kinową emisję filmu „Fenomen”, foto: Andrzej Pągowski/Agora
Plakat promujący kinową emisję filmu „Fenomen”, foto: Andrzej Pągowski/Agora


„Fenomen” - emisja w sobotę, 27 stycznia 2024 roku o godz. 17:25 w TVN24.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...