reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Powstanie nowa platforma Astra HD+?

dodano: 2024-01-31 20:58
autor: Anita Kaźmierska | źródło: www.mundoplus.tv/satkurier.pl

SES astra betzdorf antena 360px.jpg W rejestrze hiszpańskiego ministerstwa gospodarki MINECO pojawił się wpis sugerujący, że 15 września 2024 roku w Hiszpanii wystartuje nowa platforma satelitarna pod nazwą Astra HD+. Jej operatorem miałaby być spółka SES Satelites Iberica s.l.u., której właścicielem jest SES Astra SA. Obecnie na hiszpańskim runku działa tylko jedna platforma DTH - Movistar Plus+, należąca do spółki Telefónica.

SES
SES Astra HD+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Fakt pojawia się nowego wpisu w internetowej witrynie hiszpańskiego ministerstwa zauważył jeden z użytkowników forum www.mundoplus.tv. Oprócz nazwy (Astra HD+), operatora (SES Satelites Iberica s.l.u.), daty startu (15 września 2024 roku), wiemy, że ma to być „usługa agregacji usług komunikacji audiowizualnej przez satelitę”, czyli platforma satelitarna; działająca w języku hiszpańskim, o zasięgu krajowym, płatna, kodowana, z kanałami HD.

Co więcej, w dokumencie wymienione są też transpondery satelitów Astra (19,2°E), z których świadczona miałaby być Astra HD+:
  • 16 (11,435 GHz, pol. V),
  • 32 (11,685 GHz, pol. V),
  • 50 (10,727 GHz, pol. V).

Najciekawsze jest to, że są to transpondery, które 18 grudnia ub.r. zostały zwolnione przez Movistar Plus+ w wyniku przesunięć i obniżenia jakości wielu kanałów z HD na SD.

Dodajmy, że na satelitach Astra (19,2°E) od 1 listopada 2009 roku działa niemiecka platforma HD+. Jej operatorem jest HD Plus GmbH.

Więcej o telewizji w Hiszpanii można przeczytać w artykule „Podróże z anteną - Barcelona”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...