reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Strategiczne partnerstwo NileSat i Es'hailSat

dodano: 2024-02-08 16:59
autor: RO | źródło: Nilesat

Nilesat NileSat z siedzibą w Egipcie i Es'hailSat z Kataru zawarli umowę o strategicznym partnerstwie w zakresie usług satelitarnych w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (MENA). Umowa oznacza, że NileSat za pośrednictwem Es'hailSat uzyskuje dostęp do orbitalnego "gorącego punktu" Arabsat na pozycji 25,5/26°E, gdzie Es'hailSat ma również swój udział.

Es'hailSat Eshailsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W zamian Es'hailSat może skorzystać z infrastruktury NileSat na jego pozycji orbitalnej 7°W. Egipski operator twierdzi, że transmituje ponad 1000 kanałów telewizyjnych, w tym wiele bezpłatnych (FTA) w regionie MENA.

Podobną umowę o współpracy NileSat miał kiedyś z Eutelsatem.

Jak wynika z oświadczenia, współpraca obejmuje transmisje wideo, łączność satelitarną i technologie cyfrowe na całym Bliskim Wschodzie. NileSat z Kairu wskazał, że umowa połączy mocne strony obu firm, zapewniając klientom szereg usług satelitarnych w całym regionie.

NileSat powstał w 1996 roku i jest głównie własnością egipskiego nadawcy publicznego Egyptian Radio and Television Union (ERTU). Operator obsługuje kilka satelitów.

Założony w 2010 r. Es'hailSat jest znaczącym graczem w branży satelitarnej. Jest właścicielem i operatorem satelitów zapewniających usługi telewizyjne, internetowe oraz usługi korporacyjne i rządowe w całym regionie.
 

To partnerstwo stanowi znaczący rozwój branży satelitarnej w regionie. Łącząc wiedzę i zasoby obu firm, NileSat i Es'hailSat mają dobrą pozycję, aby sprostać zmieniającym się potrzebom klientów w regionie i przyczynić się do wzrostu gospodarczego regionu

- powiedział dyrektor generalny NileSat, Sameh Katta. Zaznaczył, że umowa o współpracy zapewni klientom na całym obszarze szeroką gamę rozwiązań satelitarnych.


Dyrektor generalny Es'hailSat, Ali Ahmed Al-Kuwari, powiedział, że umowa ta jest następstwem szybkiego wzrostu gospodarczego w regionie MENA, a także globalnych wydarzeń sportowych, które doprowadziły do wzrostu popytu ze strony klientów komercyjnych i rządowych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy satelitarni


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...